Září 2009

Daruji ušatého křížence

30. září 2009 v 16:54 | Qvistálek |  Inzeráty


Hledám nový domov pro ročního Bada,křížence asi retrívra.Má 40 cm v kohoutku,je milý,šťastný,hravý,pracovitýmiluje děti.Nyní žije u domku,celodenně zavřený v kotci,dům je prodán,pejsek nežádoucí.Venčí ho sousedé,potřebuje akutně domov.
Umístění: Mělník
Celkem záznamů: 5
|< << >> >|
Kontakt:
724331252
Plemeno:
nezadáno
Pohlaví:
pes
Průkaz původu:
nezadáno

Horoskop na týden(28.09-4.10.2009)

30. září 2009 v 16:49 | Qvistálek |  Psí Horoskop
Horoskop na týden pro psy - beranBeran (21. 3. - 20. 4.)
Rozhodně nepočítejte s tím, že si konečně odpočinete, pokud máte doma pejska ve znamení Beránka. Má prostě svoje řádící období, což by nebylo tak výjimečné, ovšem jde o to, že mu celkem vydrží. Nezbývá než popřát, abyste to nasazené tempo vydrželi i vy.

Horoskop na týden pro psy - býkBýk (21. 4. - 20. 5.)
Že to s Býčky není vždycky úplně lehké, to určitě víte, pokud takového chlupáčka doma máte. Na druhou stranu jsou to ale zlatíčka, která svého pána milují a to až za hrob. Proto zkuste odpustit nějaký ten prohřešek nebo vzpurné jednání. Zvykat by si ale neměli.

Horoskop na týden pro psy - blíženciBlíženci (22. 5 - 21. 6.)
U pejsků v Blížencích čekejte spíše takové rozvernější období. Pokud máte doma taková plemena jako je landseer nebo dandie dinmont teriér, užijete si i jistou dávku legrace. Můžete si připravit i fotoaparát, protože se vám určitě povede ulovit zajímavý záběr.

Horoskop na týden pro psy - rakRak (22. 6. - 22. 7.)
Žádnému páníčkovi určitě neušlo, že se blíží Mezinárodní den zvířat. Musíte se tedy postarat o to, aby váš pejsek věděl, že ho máte rádi. Zkuste koupit k jeho svátku nějakou zajímavou hračku, zvláště, máte-li doma milujícího Ráčka. Bude vás pak milovat ještě více.

Horoskop na týden pro psy - levLev (23. 7. - 23. 8.)
Jste si jisti, že vás pejsek nepotřebuje ostříhat drápky? Kontrolujete ho dobře? Pokud totiž máte doma malého, ale i velkého chlupatého Lvíčka, bude ohrožen nejvíce právě na tlapkách v těchto dnech. Ovšem taková kontrola by měla být samozřejmostí stále.

Horoskop na týden pro psy - pannaPanna (24. 8. - 23. 9.)
Pejsci v Pannách se dobře cvičí a v těchto dnech to bude dokonce pravidlo. Pokud projevíte diplomacii a vstřícnost, máte vyhráno. Poslechne vás na slovo, ale pozor, aby příkazy nebyly strohé a v hlase nebyla zloba. To pak toho totiž moc nezmůžete ani u Panen.

Horoskop na týden pro psy - váhyVáhy (24. 9. - 23. 10.)
Pejsci ve Vahách budou nakloněni k seznamování a to hlavně se štěňátky. Vyzkoušet ale můžete i koťátko, pokud hodláte svému příteli pořídit společníka. Nebude vůbec proti, naopak. Velmi rád přivítá někoho, kdo s ním bude sdílet chvíle, kdy nebudete doma.

Horoskop na týden pro psy - štírŠtír (24. 10. - 22. 11.)
Chlupatí Štíři vám budou nyní vděční za každé vlídné slovo nebo pohlazení. Dopadne na ně taková sentimentální nálada. Také pokud zakoupíte novou hračku nebo ho necháte vyspat u sebe v posteli, asi nenajdete šťastnějšího pejska na této planetě.

Horoskop na týden pro psy - střelecStřelec (23. 11. - 20. 12.)
Psí Střelci tentokráte nezapřou svou obranářskou povahu. Proto jim věnujte trochu více pozornosti a nezapomínejte na košík, je-li venku. zvláště plemena typu kavkazský ovčák nebo patterdale teriér půjdou po každém, kdo se jim nebude moc líbit.

Horoskop na týden pro psy - kozorohKozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Nevíte-li si už rady, jak svého psího Kozoroha zabavit, pročtěte si naše články a zkuste rubriku psí sporty. Najdete tu dostatek návodů, jakým způsobe se svému miláčkovi věnovat. Jinak totiž hrozí, že vám přeroste přes hlavu a už s tím nic neuděláte.

Horoskop na týden pro psy - vodnářVodnář (21. 1. - 19. 2.)
Není vůbec nutné napomínat svého chlupatého Vodnáře pokaždé, když prokáže neposlušnost. Je to totiž hlavně tím, že je dobře nastaven bránit svého pána. Musíte tedy dobře vyhodnotit situaci, kdy se nechová zrovna podle vašeho gusta. Jen vám chce pomoci.

Horoskop na týden pro psy - rybyRyby (20. 2. - 20. 3.)
Protože si pejsci ve znamení Rybek vyzkoušeli, jaké to je, když si postaví hlavu, zřejmě si to zopakuje, protože zjistili, že je to baví. Zajímavý pohled bude třeba na plemeno samojed, které se tak snad ani chovat neumí. Proto vám přijde spíše směšný, než uražený.

Mám new sb!!!

30. září 2009 v 9:43 | Qvistálek |  Sbéčka
Takže mám novéé sb HURÁÁÁÁÁ jmenuje se Monica Geller

A její blog je o seriálu přátelé který zbožňuju ale už ho nedávaj na tv

tak se na její blog koukněte je supeeeer najdeteho v menu!!

Adaptuj si pixelku stačí udělat todle:

26. září 2009 v 10:05 | Qvistálek |  Tak různě
1.číslo pixelky
2.jméno pixelky
3.domov pixelky
4.jmeno majitele

Každý si muže adoptovat nejvíce 2 pixelky!!!
3. Ladybug


4.Caterpillar

5.PenguinAdoptováno Kačabou


6. ElephantaDOPTOVÁNO martikem7.. LeopardAdoptováno Kačabou
8. Hippopotamus
9. Rhino
10. Hedgehog

11. Raccoon13. Fox14 Snake


15Froggie


16.Cow17. Groundhog


18. Dolphin


19 Alligator

20.


21.Crow


22. Kitty 2adoptováno Jeny...

23. Tiger

Soutěž o nej písničku!!

26. září 2009 v 9:47 | Qvistálek |  Soutěže

Je tu nová soutěž!!!!

O nééééééééééééééj..................písničku

Přihláška je tu:

1.Jméno

2.Věk

3.S kterou budeš soutěžit

4.Adresa blogu

To je vše

<![CDATA[//><!]]>


ČeskoSlovenská SuperStar!!!!!

26. září 2009 v 9:32 | Qvistálek |  Tak různě
Začala 1.řada československé superstar
a já se těšila mě se to moc líbí a dívám se na to vždycky ,
když to dávaj ale někdo říká že je to blbost ale mě je to ale
ale uplně jedno nejvíc se mi z toho asi líbí castingy a hvezdná pěchota
a tak se vás chci zeptat co si o SuperStar myslíte a jestli byl lepší X-factor
ale mě se zdá že je to stejny ale uvidíme

dole anketa!!!!!!!!

I psi umí simulovat!!!

25. září 2009 v 19:09 | Qvistálek |  Pejsci
Již při přečtení samotného názvu tohoto článku se jistě každému zkušenému chovateli vybaví chvíle, kdy i on "skočil na lep" svému čtyřnohému miláčkovi - v tu chvíli asi miláček nebyl. I když si říkáme, že již nikdy více se nenecháme nachytat, již nyní je jisté, že se to bude opakovat. Začátečníky v chovu to teprve čeká a musí si tím projít sami, ať už se ztrátou finanční nebo újmou na jejich psychice.

Je tu řeč o simulování psů, které se dle zkušeností vyskytuje obzvláště u menších plemen. Říká se, že vedou především jezevčíci. Nemohu říci, zda se tento jistě lidský vynález vyskytl i u jiných zvířat, například koček. Já se u koček se simulováním nikdy nesetkala, snad to svědčí o jejich povaze a silné osobnosti a nezávislosti. Mluvím pouze za kočku domácí.

Ale zpět ke psům a jejich simulování. Psi dokáží simulovat vždy, když chtějí upoutat naši pozornost, když chtějí být opečováváni. Zvláště po nemoci nebo úrazu, kdy jim vždy věnujeme zvýšenou péči, oni velmi rychle přijdou na způsob, jak docílit prodloužení této péče a pozornosti.

I naše rodina psovi - dlouhosrstému jezevčíkovi "naletěla". Při jedné z procházek byl mírně odhozen projíždějícím autem. Nevím, kdo měl větší šok a trauma, zda řidič, který nás dobře znal a stejně dobře i našeho psa, nebo pes, který se pouze lekl a "snad" měl trochu naraženou nohu. Samozřejmě byl odnesen jako "těžce" zraněný domů, velmi litován - i když žádné zjevné zranění neměl a ani při prohmatávání nohy neuhýbal bolestí. A jako každý nemocný byl opečováván a hřešil jak po stránce výživy, tak i po stránce výchovy. Přestože bylo jisté, že nejde o zlomeninu, pes kulhal stále, hlavně v naší přítomnosti a svoje postižení vyjadřoval ještě srdcervoucím pohledem. Situace se nelepšila a my se rozhodli psa zavést k veterinárnímu lékaři a nohu nechat vyšetřit. Naše rozhodnutí trvalo jen do doby, kdy jsme chtěli psa zavolat - a on se proháněl po zahradě a skotačil s kočkami a zapomněl kulhat. Jak nás uviděl, radostně běžel k nám a na náš udivený dotaz, že už nekulhá, to začalo opět a ještě s větší intenzitou. Ovšem my jsme už měli jasno a brzy měl jasno i náš pes, že s tímto už nás neobelstí.

Pokud jste na pochybách, zda pes má skutečně nějaký problém nebo chce jen vaši pozornost, staňte se na chvíli pozorovateli a snažte se psa "nachytat". Někdy k tomu poslouží jen obyčejný pamlsek, neboť téměř každý pes při pohledu na laskominu zapomene i simulovat. Stačí jen zdálky zavolat a ukázat.

Psi dokážou simulovat nejenom bolest, ale i únavu. Zvláště, když pojmou turistický pochod jako nutné zlo a nechtějí dále pokračovat. To k nám potom vzhlíží plni bolesti a utrpení, pletou nohama s občasným poleháváním. Stačí však jen srnka, zajíc nebo jen jiný kolemjdoucí pes a náš miláček okamžitě "omládne" o několik let a je plný energie.

A tady nelze nevzpomenou na soužití člověka a psa, kdy psi jako by vypozorovali a získali rysy lidské povahy, ať už je to simulování, hypochondrie, hysterie a mnoho dalších nešvarů. Pes, stejně jako člověk, velmi rychle pozná, co je pro něho prospěšné a z čeho má užitek.

Na závěr ale chci upozornit na to, že ne vše lze definovat jako simulování, ale jako nutnost návštěvy veterinárního lékaře. Není na místě vše podceňovat a udělat závěr s tím, že pes simuluje.

Horoskop (21..9-27.9)

25. září 2009 v 19:01 | Qvistálek |  Psí Horoskop
Horoskop pro psy - beranBeran (21. 3. - 20. 4.)
Aljašský malamut je pejsek, který je velmi aktivní a potřebuje pohyb a také trochu toho krocení. Stejné to bude se všemi Beránky. Nezbude vám, než trochu prodloužit procházky a věnovat se svým miláčkům naplno, pokud jsou narozeni v tomto trochu divočejším znamení.

Horoskop pro psy - býkBýk (21. 4. - 20. 5.)
Nedá se nic dělat, ale pokud chcete mít doma poslušného a vychovaného pejska, musíte buď trochu zdůraznit své velitelství, nebo ho svěřte odborníkům. Pokud totiž máte doma Býka, sami určitě vidíte, že musíte občas hodně zdůraznit to, co po něm opravdu chcete.

Horoskop pro psy - blíženciBlíženci (22. 5 - 21. 6.)
Psí Blíženci by měli být nyní pod stálým dohledem, co se týká uší a očí. Stále je prohlížejte a věnujte jim zvýšenou péči. Nakupte přípravky, kterými je budete pravidelně čistit a vůbec se neohlížejte na to, že se jim ale ani trochu nelíbí, později vaši snahu ocení.

Horoskop pro psy - rakRak (22. 6. - 22. 7.)
Určitě jste již slyšeli pojem agility a nyní je na čase jej uvést i do praxe, zvláště, máte-li doma pejska ve znamení Ráčka. Je třeba ho trochu zabavit, to za prvé a za druhé bude velmi nakloněn k jakémukoliv druhu výcviku. Tento je ale bude navíc i hodně bavit.

Horoskop pro psy - levLev (23. 7. - 23. 8.)
Zvláště malí pejsci ve znamení Lvíčka, budou potřebovat hodně pozornosti. Velcí psi si o ni také občas štěknou, ale ne tak často. Prostě váš maličký havanský psík nebo třeba jen obyčejný kříženec projeví svou touhu doprovázet svého páníčka snad úplně všude.

Horoskop pro psy - pannaPanna (24. 8. - 23. 9.)
Pejsci ve znamení Panny by měli mít dostatek prostoru pro seberealizaci. Podněty od pána sice budou přijímat, ale pokud je necháte alespoň občas dělat to, co právě chtějí, nebude šťastnějšího pejska. Budou vděční hlavně za procházku v lese nebo na velké louce.

Horoskop pro psy - váhyVáhy (24. 9. - 23. 10.)
Maďarský chrt nebo saluka - perský chrt. Tito pejsci a jim podobná plemena jsou velmi temperamentní, a pokud navíc narozeni ve Vahách, jejich aktivita se trochu násobí. Sice si trochu odpočinuli, ale už se zase musí někde dostatečně vydovádět.

Horoskop pro psy - štírŠtír (24. 10. - 22. 11.)
Vašeho miláčka ve znamení Štíra vezměte ještě alespoň párkrát k vodě, než bude zima. Ať si jí užije co nejvíce, protože pak vám zbude už jen vana, pokud nechcete riskovat jeho zdraví. Zabaví se nejen on, ale i vy, protože jeho skotačiny ve vodě vás skutečně rozesmějí.

Horoskop pro psy - střelecStřelec (23. 11. - 20. 12.)
Pejsci ve znamení Střelce budou mít celkem jasno. Dají vám najevo, kdy chtějí odpočívat a kdy si zase chtějí hrát. Trochu se jim snažte přizpůsobit a nic jim nenuťte. Nic nezkazíte ani poměrně častou pochvalou za cokoliv. Nyní za ni budou obzvláště vděční.

Horoskop pro psy - kozorohKozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Pokud hledáte pro svého pejska v Kozorohu kamaráda, zkuste nějaký psí útulek. Velký výběr útulků je i na našem webu. Nejen že uděláte dobrý skutek, ale zároveň moc potěšíte svého stávajícího přítele. Bude totiž poměrně dobře nakloněn k seznamování.

Horoskop pro psy - vodnářVodnář (21. 1. - 19. 2.)
Španělský galgo je známý svou inteligencí a snahou bránit svého pána, kdykoliv je to potřeba. Nemusíte ale vlastnit zrovna takového krasavce, pokud chcete pejska, kterého něco naučíte. Vodnáři totiž budou všeobecně nakloněni učení, proto mějte připravenou kameru.

Horoskop pro psy - rybyRyby (20. 2. - 20. 3.)
Pejsci v Rybách sice nebývají moc tvrdohlaví, ale nyní tuto vlastnost projeví naplno bez ohledu na plemeno. Trucování tedy bude skoro na denním pořádku, ale i když se jedná o přechodné období, zkuste mu moc nepodléhat. Mohl by si totiž velmi snadno zvyknout.

2.kolo SONZZS!!!!

20. září 2009 v 11:04 | Qvistálek |  Soutěže

Soutěžící jsou:

Jeny blog TADY a avril lavigne
http://gfx.volny.cz/up/pohlednice/Avril10.jpg

Kikina blog TADY s hillary duff


Regča blog TADY s September
September v Česku vydala album Dancing Shoes.

Ilča blog TADY s Eminem


Mileylink@ blog TADY s miley cyrus

*An!sk&* blog TADY s lilly allen


martik blog TADY s enriguem iglesiasTak že všem přeju hodně štěstí!!!

vyhodnocení 1.kolo Sonzzs

20. září 2009 v 10:58 | Qvistálek |  Soutěže

Takhle to dopadlo:

Vypadává:Nelynka

Postupují:jeny,Kikina,Regča,Ilča,Mileylink@,*Ani!sk&*,martik

Gratuluju
A pro nelynku se dělá diplomek!!!


jeny

15.4% (6)
Kikina
7.7% (3)
Regča
15.4% (6)
Ilča
10.3% (4)
Nelynka
0% (0)
Mileylink@
25.6% (10)
*An!sk&*
2.6% (1)
martik
23.1% (9)

Význam barev!!!

20. září 2009 v 10:48 | Qvistálek |  Tak různě
Význam barvy - Bílá

Bílá

Je symbolem čistoty a nejvyšší dokonalosti. Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní. Opticky zvětšuje prostor a působí rozjasňujícím dojmem, je chladivá, dává čas a prostor k přemýšlení.
Význam barvy - Černá

Černá


Základní mystická barva. Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Pomáhá nám neztratit sebe sama v neklidu světa, učí nás analyzovat vlastní nitro, ale neuzavřít se a zůstat přístupný všem možnostem.
Význam barvy - Červená

Červená
Je barvou krve. Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Znamená pohyb, energii a životní sílu. Červená barva je extrovertní a stimulující barva.
Význam barvy - Fialová

Fialová


Fialová stejně jako modrá patří k chladným barvám. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Fialová je to mystická barva, která je symbolem duchovna, ale i srdečnosti.
Význam barvy - Hnědá

Hnědá


Hnědá je nenápadná a nudná barva. Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivého, milého a klidné povahy. Ve snech je symbolem konvencí a všednosti.
Význam barvy - Modrá

Modrá


Vyjadřuje pocit svobody, daruje nám inspiraci, pocházející z našeho nitra. Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhovážnost. Vyjasňuje a rozšiřuje ducha i duši.
Význam barvy - Oranžová

Oranžová


Odstraňuje těsné emocionální struktury, udržuje v pohybu životní energii. Zajímá vás svět i lidé okolo. Vyjadřuje kreativitu a pocity štěstí. Má blahodárný vliv na trávení.
Význam barvy - Růžová

Růžová


Je barvou mírnosti, něhy a vyšších citů v lásce. Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Uvolňuje napětí ve svalech a v mysli.
Význam barvy - Šedá

Šedá


Šedá, podobně jako zelená, je směsí světla i temnoty. Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Šedá je často vnímána jako nudná barva, typická barva stínů, je symbolem nevědomí či podvědomého konání. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života.
Význam barvy - Tyrkysová

Tyrkysová


Jasná, zelenkavá modř symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. Barva podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání.
Význam barvy - Zelená

Zelená


Je barvou přírody, náklonnosti a soucitu. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru. Podporuje empatii a náklonnost k druhým lidem.
Význam barvy - Zlatá

Zlatá


Mění porozumění v moudrost, podněcuje řešení psychických problémů, dává pocit bohatství, lesku a tepla. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot, které zatupujíují idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Vyjadřuje klid a vyrovnanost duše a těla.
Význam barvy - Žlutá

Žlutá


Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Oživuje myšlení a povzbuzuje přenos impulsů. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje metabolismus, pomáhá paměti a komunikaci.

Welcome 02

20. září 2009 v 10:45 | Qvistálek |  Slova hezkým písmem


Welcome 01

20. září 2009 v 10:43 | Qvistálek |  Slova hezkým písmem


Závody psích spřežení

18. září 2009 v 20:25 Psí sporty
U nás se první závody se psím spřežením konaly v roce 1985 v
Peci pod Sněžkou. Pes má speciální postroj, aby mohl táhnout psovoda (mushera). Při všech odvětvích tohoto
sportu je nutné brát zřetel na bezpečnost, aby souhra mezi psem a psovodem byla
naprosto dokonalá. Psovod zodpovídá nejen za sebe, ale i za psa.

mushing2_1.jpgPsí spřežení

Jízda s větší skupinou psů. Tato disciplína se ještě dále dělí na kategorie podle počtu psů, kterých může být i více než osm. Disciplíny jsou v případě spřežení zvlášť pro psy čistokrevné a křížené, u individuálních disciplín takové rozdělení není. Jízda se psy je zvaná Mushing (vyslov mašink).

Co je to mushing?

Mushing vznikl na Aljašce původně jako forma dopravy zboží i lidí na saních se psím spřežením, později se začalo závodit a vzniklo mnoho nových odvětví. Základní dělení zajišťuje délka tratě, kdy 8-22 km je označováno jako SPRINT, 20-50 km je MID (střední), při použití povinné zátěže a délce přesahující 45 km hovoříme o trati označované jako LONG. Při závodech v mushingu se dále rozlišuje nejen, jestli jsou na sněhu nebo na suchu (off Snow), ale také, zda jde o ženu či muže. Závody jsou konané většinou jako dvoudenní a dvoukolové. Ať už se časy klasicky sčítají nebo je první den hromadný start a druhý den Gundersenova metoda, vítěz je vždy ten nejrychlejší z obou kol. Různá odvětví (popsaná níže) závodí společně, pouze při významných mítincích, jako je mistrovství světa, je pořádání samostatné.

mushing.jpg

Vhodný pes

Je třeba zdůraznit, že na plemena určená k tomuto sportu se nekladou nějak zvláštní nároky. Pro tento sport se hodí každé plemeno, které můžeme používat v lehkém zápřahu. Mimo tradičních severských plemen jako je husky a malamut se hodí např. i některá lovecká plemena. Povaha takového psa by měla být sebejistá, avšak nesmí být agresivní. S tréninkovou zátěží je možné začít až po ukončení tělesného vývoje psa. Plemeno ESP - evropský saňový pes, bylo speciálně vykříženo pro dosahování velkých rychlostí v mushingu, a to především v kategoriích sprint a mid. Převládá zde krev německého ohaře, pointra, greyhounda (plemeno chrta) a alaskána (aljašský husky).

Vzhledem k rozdílné fyzické dispozici plemen se v závodech mohu rozlišovat následujícím způsobem: pokud je kategorie označována pouze písmenem specifikujícím styl (SKJ, CC), je závod otevřen pro všechna plemena, označení D1,C1,B1,A1 povoluje účast Sibiřskému husky a D2, C2, B2 Aljašskému malamutu, Grónskému psu, Samojedu aj.

Co je to pulling?

18. září 2009 v 20:24 Psí sporty
Pulling
Trošku specifická kategorie v závodech psích spřežení. Zjednodušeně lze říci, že jde o tažení co nejtěžšího břemena a psovoda psem. Na vozík se přikládá v rozmezí obvykle 30-60 kg na jednu soutěžní váhu. Vítězem kategorie se stává pes, který utáhl nejvyšší váhu. V případě shody rozhoduje čas, za který tuto zátěž dopravil do cíle. Je kladen důraz na zdraví psa a váhu nákladu, stejně jako časový rozestup mezi jednotlivou zátěží má svá přísná pravidla. Psi jsou rozděleni podle pohlaví (psi, feny) a dále do váhových kategorií (psi do 28 kg, 28-40 kg, nad 40 kg, feny do 23 kg, od 23 do 31 kg, nad 31 kg).

Jízda psím spřežením


Skijoring (SKJ)

Jde o sport, kdy pes nebo psi táhnou psovoda, který je na lyžích. Psům pomáhá pomocí silných odrazů nohou a odpichů hůlkami. Na hůlkách jsou přichyceny postroje. Nejsou k dispozici žádné otěže ani jiná signalizační zařízení korigující pohyb psa. Pes musí být motivován svou vlastní touhu běžet, je nutná perfektní reakce na hlas psovoda. Závody se jezdí v rozmezí 5-20 km (typ sprint nebo mid).

Bikejoring (BKJ)

Bikejöring se vlastně vyvinul jako jedna z možností provozovat i v letním období klasické zimní psí sporty, jako je např. skijoring. Výstroj psa je velmi jednoduchá. Je opět zapotřebí postroj pro psy, který mu dobře padne a odpružené tažné lano o délce cca 3 m. Psovod má nejlépe horské kolo s hrubým vzorkem pneumatik a ochranné pomůcky, jako jsou ochranná přilba, chrániče kolen a loktů. Doručuji nepodceňovat, pes vyvine bez problémů rychlost 40 km v hodině. Při závodech je délka tratě v rozmezí 2 - 7 km (sprint) nebo jsou i delší tratě např. 25 km.
Psí spřežení

Canicross (CC)

Canicross se řadí do kategorie sprint. To znamená zátěž dva dny po sobě 2-7 km (nejčastěji to bývá cca 5 km a oba dny stejná trasa). Jedná se o běh v terénu - kros, kdy běžec má speciální sedák, podobný horolezeckému, vyvinutý pro tento sport. Pes má postroj - takový, aby ho nikde nedřel, nepřekážel v pohybu a dovolil mu běžet co nejefektivněji v tahu. Spolu jsou běžec a pes spojeni šňůrou s amortizérem, tzv. skijoringovou šňůrou (gumová část je zde především pro ochranu páteře psa), která bývá dlouhá cca 2 m v natažení. Princip spočívá v tom, že by pes měl od startu až do cíle běžet před běžcem, naplno táhnout, reagovat na povely, kdy a kam zahnout. V rekreační "verzi" tohoto odvětví není používán speciální sedák, ale jinak se vybavení (hlavně opasek, šňůra, postroj) nijak neliší a není cenově náročné.

Scooter (SC)

Opět je zde psovod tažen psem či 2 psy v postroji, které ovládá amortizérem, tzv. skijoringovou šňůrou. Cílem je na koloběžce ujet 2-7 km v co nejkratším čase.Bikejoring

18. září 2009 v 20:23 Psí sporty
Bikejoring je jednou z disciplín závodů psích spřežení. Princip je jednoduchý. Psa připoutáme vlečným lanem ke svému tělu či ke svému kolu a využíváme jeho tažné síly. To je
ovšem velmi zjednodušená specifikace, o čemž se přesvědčíte níže.

Bikejoring

Jak je bikejoring náročný?


Je jasné, že potřebujeme psa "obléknutého" do postroje, který mu nijak nebrání v pohybu a dobře mu padne. Další potřebou je odpružené tažné lano - tzv. skijoringová šňůra o délce cca 3 m, kterou je spojen pes a kolo, nebo pes a cyklista. Druhou nutností je kvalitní horské kolo, ideálně s hrubým vzorkem a kvalitními brzdami. Podceňované bývají chrániče kolen a loktů, ale rychlost vyvinutá psem je opravdu nezanedbatelná. Pro jezdce na závodech je povinná cyklistická přilba, nutnost přetrvává i při rekreační jízdě. Dále můžete do svého vybavení zakomponovat ochranu tlapek pro psa, popř. tachometr, kterým si můžeme změřit nejvyšší dosaženou rychlost nebo průměrný čas zajetého kola.


Výběr psa

Nároky na psa nejsou nikterak vysoké, jediným skutečně limitujícím faktorem jsou fyzické dispozice psa. Nejvhodnější jsou plemena schopná tahu, jako je husky a malamut, nebo např. některá lovecká plemena. Bylo speciálně vyšlechtěno plemeno ESP - evropský saňový pes, pro dosahování velkých rychlostí. Převládá v něm krev německého ohaře, pointra, greyhounda (plemeno chrta) a alaskána (aljašský husky). Pes musí být sebejistý, nekonfliktní, nesmí být agresivní. S tréninkovou zátěží je možné začít až po ukončení tělesného vývoje psa.

Výcvik, výcvik a zase výcvik

Již víme, že náš pes je vhodným kandidátem pro bikejoring po fyzické stránce, ale jak je na tom s poslušností? Psa musíme naučit základním povelům - zahni doleva, zahni doprava, stůj, vpřed, otočit apod. Pes musí naše povely vyhodnocovat vždy přesně, jinak ohrožujeme sebe i psa. Nesmí se rozeběhnout "za kořistí" či za dalším psem! Psa oblečte do postroje a připněte si ho k opasku. Budete mít volné ruce a na opasku dobře ucítíte tah. Psa vybídněte k běhu a rozjeďte se za ním. Snažte se jet ve stopě za psem, aby běžel před vámi, nikoli bokem a pokud možno, aby vás mírně táhl. Nenechávejte psa běžet příliš rychle. Tempo byste měli vy přizpůsobit plánované délce trasy - pes neví, jaké máte plány, a tak nemůže vědět, jaké tempo zvolit. Pokud pes táhne silou, klidně se nechte táhnout bez šlapání. Po ustálení tempa na přirozený běh psovi přiměřeně pomáhejte šlapáním. Vždy však jen tak, aby neztratil tah, a stále jste cítili napnutou šňůru. Ve sjezdech jezděte opatrně a brzděte psovi natolik, aby stále táhl. Paradoxně totiž čím více brzdíte, tím větší stabilitu pes získá opřením se o postroj a tím lépe se mu běží a může být rychlejší.

Trénovat by se mělo po polních cestách, lukách nebo lesních pěšinkách. Asfalt, štěrk a cesty sypané kamením škodí psím tlapkám a kloubům (možnost použití chrániče tlapek). Délku trasy přizpůsobte kondici svého psa a počasí. Čím chladněji, tím lépe se psovi běží a naopak při teplotách nad 15-17°C a hlavně na sluníčku se může pes přehřát! Pes, na rozdíl od vás, běží i z kopce. Dodržujte pitný režim jak psa tak svůj a nezapomínejte, že k vytvoření dokonalé souhry mezi vámi a psem je nutná pravidelná vyjížďka. Jen v takovém případě dokážete ocenit krásu pohybu se psem v přírodě.

Horoskop (14..9-20.9)

18. září 2009 v 20:19 Psí Horoskop
Horoskop pro psy - beranBeran (21. 3. - 20. 4.)
Pejsci v Beránku sice trochu odpočívali a stále ještě budou, ovšem už ne tak často. Občas zase ukáží, že kromě oušek na hlavně mají i někde schované růžky. Sice vám nehrozí potrkání, ale nějaké ty obtisky zubů na kůži ano. Ale bude to v zápalu hry, tak to moc neřešte.

Horoskop pro psy - býkBýk (21. 4. - 20. 5.)
Malí chlupáčci v Býčku budou více neposlušní. I větší plemena jako je dánská doga nebo katalánský ovčák, budou špatně ovladatelná. Pokud tedy hodláte věnovat nějaký čas výcviku, nechte to buď na později, až bude příznivější doba, nebo je svěřte odborníkům.

Horoskop pro psy - blíženciBlíženci (22. 5 - 21. 6.)
Pejsánkové i psi v Blížencích přivítají trochu rozptýlení a družnějších chvil. Věnujte se jim. Je to to jediné, co jim můžete dopřát. Nic dalšího jim tolik radosti neudělá. Co tedy dodat, dopřejte jim delší procházky a častěji si s nim hrajte, budou opravdu šťastní.

Horoskop pro psy - rakRak (22. 6. - 22. 7.)
Pejsci s Ráčku budou trochu nevrlejší, pokud jim bude chybět teplo slunečních paprsků. Využijte tedy babího léta a pouštějte je více ven, máte-li zahradu. Pokud ne, nezbývá, než trochu zintenzivnit procházky a pobytu venku, pokud bude hezké počasí.

Horoskop pro psy - levLev (23. 7. - 23. 8.)
Pejsci ve Lvíčku jsou nastaveni na výchovu, co se týká ochrany vašeho majetku. Zvláště tedy taková plemena jako je manchester teriér nebo saarlosův vlčák se osvědčí velmi dobře. Je ale potřeba vést výcvik trochu odborněji, proto se raději poraďte s odborníky.

Horoskop pro psy - pannaPanna (24. 8. - 23. 9.)
Psí Panny stále nemají dost. Jejich aktivita a řádění nebudou brát konce. Pokud si chcete více odpočinout, musíte je občas unavit. Třeba delšími procházkami. Výhrou je, máte-li zahradu. Je ale docela možné, že ani dlouhý pobyt venku je nezastaví před neustálou dotěrností.

Horoskop pro psy - váhyVáhy (24. 9. - 23. 10.)
Trochu odpočinku neuškodí. Toto heslo teď budou razit hlavně pejsci, kteří jsou narozeni ve Vahách. Mají za sebou celkem rušné období a nyní musí dočerpat potřebný díl energie. Sem tam ale ožijí a dokáží to tím nejneuvěřitelnějším způsobem. Jsou to prostě zlatíčka.

Horoskop pro psy - štírŠtír (24. 10. - 22. 11.)
Srst je stále to, co byste měli více hlídat. Také pokožku. Hlavně taková plemena, jako jsou holandský ovčák pudl nebo vendéeský hrubosrstý baset budou potřebovat náležitou péči. Koupele a kartáčování by tedy měly být trochu častější.

Horoskop pro psy - střelecStřelec (23. 11. - 20. 12.)
Pejsci ve Střelci občas neposlechnou a to ani ti, kteří na prohřešky již moc netrpí. Prostě mají takovou náladu, tak to zkuste přejít. Jakmile ale nastoupí jejich běžné období, zkuste zase vše postupně vrátit do normálu. To proto, abyste něco nezanedbali.

Horoskop pro psy - kozorohKozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Psí Kozorozi budu trochu vnímavější na páníčkovu náladu. Zkuste se tedy přemoci i ve chvílích, kdy se nebudete cítit moc dobře a budete ve společnosti svého psa. Mohl by si to totiž vyložit celé jinak. Musí mít jistotu, že ho opravdu milujete.

Horoskop pro psy - vodnářVodnář (21. 1. - 19. 2.)
V našich článcích najdete návod na to, jak svého psa zabavit, pokud si nevíte rady a pokud máte doma chlupatého Vodnáře. Můžete vyzkoušet některý ze psích sportů nebo jinou aktivitu. Uděláte mu radost, pokud se mu budete věnovat a zapojovat se do her.

Horoskop pro psy - rybyRyby (20. 2. - 20. 3.)
Psí Rybičky si mohou blahopřát, co se jejich imunitního systému týká. Jsou silní a je to na nich i vidět. Výjimky se budou lépe uzdravovat a i hojení bude rychlejší. Neznamená to ovšem, že vše necháte jen na hvězdách a na přírodě. Musí být i tak pod kontrolou.

už zas jedu na plno!!

18. září 2009 v 20:13 Důležité zprávy

Tak že už mám odpozastaveno tak že je vše v normálu

mám novy dess něco v menu a chystám se dát new článek

tak jo a obíhám v plné palbě!!!!!!!!!!pa váš QvistálekBlog už me nebaví tak udelam tohle...

17. září 2009 v 16:00 Důležité zprávy
Ahojky,ja newim jak začít no prostě asi tak....
Nějak mě začíná přestávat bavit blog,newim co sem dávat aby vás
to aspoň zajímalo ,neobíhala jsem protože jsem neměla moc času
a hlavně náladu.

Tak že přemýšlím nad tím co udělat.
Asi pozastavím blog možno sem něco dám ale jen málo
budu se snažit odpovídat ale jen vyjímky ...
Kvůli tomuhle vás prosím moje SB NEMAŽTE SI MĚ
nehodlám s koncit nadobro s blogem jo?!Děkuju !!!!Přibide new dess neěco v menu ale jinak nic zvlaštního!!!
Proč je dobré se psem běhat??

11. září 2009 v 18:05 Pejsci

Rekondiční běh se psem

Jde asi o nejběžnější způsob sportovní aktivity psa a jeho majitele. Bez ohledu na to, zda běháte v lese nebo v městském parku, vždy mějte na paměti, že chování psa je do značné míry pudovou záležitostí a tudíž jej nikdy není možné zcela předvídat! Košík je samozřejmostí, spolu s obojkem a známkou! Druhou nezbytností jsou bezpečnostní prvky, důležité je vidět, ale i být viděn.Pes může mít reflexní obojek i obleček a vy používejte oblečení s reflexními prvky, reflexní pásky na ruce popř. čelovku.

Běhání si můžete usnadnit

Především v počátcích společného běhu na veřejném prostranství je vhodné využít soupravu pro běh se psem. Jde o pomůcku, která obsahuje joggingový pás a vodítko. Opasek je v šíři od 0,60 - 1,35 m, je prošit reflexními proužky a může mít kapsu na nápoje. Délka vodítka se odvíjí od míry napnutí a může dosahovat až 1,5 m. Nezbytná je elastičnost, která zaručuje, že vás pes nestrhne, když se nečekaně rozeběhne.


Běhání vás i psa baví, ale člověk je tvor společenský

Po čase se může jevit běhání o samotě trošku stereotypně. Běhat můžete ve dvojici, se skupinou kamarádů, s nějakým občanským sdružením provozujícím některou z níže uvedených aktivit, mnohé lze provozovat ve skupině i závodně.
  • AGILITY - jde překonávání nejrůznějších překážek na čas. Na větším prostoru postavte trať s různými překážkami (látkový či pevný tunel, skok, houpačku, skokové překážky, proskok obručí apod.) a potom si sami určete způsob hry - závodu. Například paralelní běh dvou závodních dvojic přes stejné překážky, nebo si psovod sám určí, které překážky přeskočí a které cíleně vynechá v určitém čase. Her je opravdu velké množství, nejde jen o spolupráci psovoda a psa, ale i celé skupiny psovodů a jejich psů. Navíc je agility přizpůsobená jak malým (Mini-Agility), tak velkým psům.
  • CANICROSS - běh psa a člověka, kteří jsou k sobě připoutáni na delším "vodítku"
  • BIKEJÖRING - jedná se o jízdu na horském kole v rozmanitém terénu, přičemž cyklista a pes jsou spojeni vodítkem s amortizérem
  • SKIJÖRING - je to vlastně obdoba bikeöringu, ovšem člověk nejede na kole, ale na běžkách.
  • FLYBALL - pro psy, kteří s oblibou běhají pro míčky ideální zábava. Pes zdolá několik malých překážek a sám si tlapkou (úderem do "vypalovací" skříňky) nechá vymrštit míček, který chytí a vrátí se přes překážky zpět k psovodovi. Ten celou dobu čeká na startu.

Způsobů, jakými se lze hýbat se psem, je mnohem více. Intenzita je druhotným faktorem, nejdůležitější je pravidelnost a potěšení z pohybu. Vyčleňte si určitý objem času v týdnu, který bude určen jen vám a vašemu psovi. Je velmi nežádoucí psa něčemu přivyknout, nechat jej těšit se na společně strávené chvíle a vše záhy ukončit, protože nemáme čas nebo chuť k pohybu.

Horoskop na týden (07. - 13. 9. 2009)

11. září 2009 v 18:04 Psí Horoskop

Psí horoskop - beranBeran (21. 3. - 20. 4.)
Můžete se připravit na celkem klidné období, i když máte doma psího Beránka. Bude odpočívat a změny ho moc brát nebudou. Soustřeďte se na to, abyste s ním trávili co nejvíce času a na venčení vybírejte místa, která už znáte vy i on.

Psí horoskop - býkBýk (21. 4. - 20. 5.)
Zkuste dát výcvik do rukou odborníků, pokud vlastníte pejska ve znamení Býčka. Hlavně štěňátka by se měla vychovávat již od útlého věku. Jinak hrozí, že vládnout doma nebudete vy, ale váš čtyřnohý miláček. Na druhou stranu je ale poměrně tvárný, na to myslete.

Psí horoskop - blíženciBlíženci (22. 5 - 21. 6.)
Pejsci ve znamení Blížence mají trochu specifickou povahu, což musíte respektovat a trochu ji vnímat. Nesnáší samotu a nyní to bude platit dvojnásob. Hlavně družnější plemena jako entlebušská salašnický pes nebo holandský ovčák budou vaši přítomnost vyžadovat.

Psí horoskop - rakRak (22. 6. - 22. 7.)
U psích Ráčků teď více hlídejte oči a uši. Dbejte na pravidelné čištění a pokud objevíte problém, ihned navštivte veterináře. V současné době budou totiž právě na toto choulostivější a i malá nesrovnalost by mohla přerůst zbytečně v něco většího.

Psí horoskop - levLev (23. 7. - 23. 8.)
Zkuste svého psího Lvíčka zavést na místo, kde ještě nebyl. Sice ho tam více hlídejte, aby se nezaběhl, ale překvapí vás, jak moc mu budou zářit oči. Je totiž nakloněn k poznávání a zkoumání nepoznaného. Bude šťastný a hlavně velmi vděčný.

Psí horoskop - pannaPanna (24. 8. - 23. 9.)
Je úplně jedno, jaké máte plemeno. Malí i velcí pejsci, pokud jsou narozeni v Panně, budou aktivitou stále jen sršet. Co je ale důležité je, že zároveň jim nebude dělat problém poslouchat, čili máte nyní skvělou šanci svého pejska něco naučit. Hlavně poslušnosti.

Psí horoskop - váhyVáhy (24. 9. - 23. 10.)
Překvapila vás vaše psí Váha tím, že zvládá povel, který každý pejsek neumí? Jste na to pyšní? Určitě ano. Pokud jste ještě nezačali, máte možnost cvičit. Hlavně taková plemena jako jsou leonberger neboněmecký pinč. Tady zaznamenáte úspěch určitě.

Psí horoskop - štírŠtír (24. 10. - 22. 11.)
U pejsků narozených ve znamení Štíra se soustřeďte na srst. Častěji ji kartáčujte a hlídejte, zda je vše v naprostém pořádku. Vybírejte i krmivo, které podporuje růst a kvalitu právě srsti. Můžete se pustit i do pořádné koupele. Odměnou vám bude krásný pejsek.

Psí horoskop - střelecStřelec (23. 11. - 20. 12.)
Už jste někdy dopřáli svému pejskovi nějaký psí salón? Pokud ne, zkuste to. Budete překvapeni, jak se mu to bude líbit. I pejsci totiž mají své dny a rádi se oddají nějakým těm zkrášlovacím technikám. Odmítat to budou opravdu jen světlé výjimky.

Psí horoskop - kozorohKozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Pejsci v Kozorohu teď přivítají spíše klid a pohodu. Nervózní tedy budou i z hádek svých páníčků, proto na to myslete a zkuste jim připravit mírumilovný týden plný mazlení a podstrojování. Zaslouží si to. Je to přece váš milující přítel a mazlíček.

Psí horoskop - vodnářVodnář (21. 1. - 19. 2.)
Na pejsky ve Vodnáři trochu dolehne počasí. Změna na sychravo jim nebude dělat moc dobře. Choulostivější budou plemena
basenži
nebo třeba peruánský naháč. Ti prostě více přivítají klid a teplo. Také ale náruč svého dvounohého přítele, kterého milují.

Psí horoskop - rybyRyby (20. 2. - 20. 3.)
Pejsci v Rybkách jsou nyní docela dost nakloněni všemu, co chce jejich dvounožec. Jsou to prostě oddaní miláčkové, které potěší, když má jejich lidský kamarád radost. Zkuste mu to oplatit a přečtěte mu třeba některou naší psí pohádku. Bude vám vděčný.

Konec zápisu SB

5. září 2009 v 18:44 Sbéčka
Tak a je konec zápisu doufám že ti kteří se zapsali se zapsali proto ze chteli a tem kdo se zapsali moooooc děkuju!!!!

a vyhodnocení!!

Vysvetlivky!!

nej sb

super sb

sb co ma co zlepsit

new sb

sb ktere mazu

nejhorsí sb!!!

IlOuCh€q Úžasný sb které je prostě nej!!!Lady G. Super sb obihá je to sb který neci stratit!!Kačaba Píše komentáře zapojuje se prostě supr!!!wewerusqa Komentářů taky nic moc není mohlo by jste to změnit jinak dobrý sb!!


Ajjin Moje oblíbené sb u kterého je vidět že jí blog baví díky moc si úža!!
Mileylink@ Od minula se trochu zlepšila zapsala se do soutěže a to je super vice komentku a si nej!!!

Kikina Musim říct že bez tohodle sb bych nevěděla co ...si super spíš nej díky!!!
Regča Moje další uplně nejlepší sb je super přidava hodne komentu a clanku a ja si toho vazim diky!!
*An!sk&* An!sk& co jen říct sem strašně ráda že jsem tvoje sb!!!
jeny U jeny taky newim co říct prostě díva se na můj blog píše komentařů a nejsou to jen ty :ahojky obíhám prostě zapíše se do soutěží bleskovek mákm ji na 1.míste v sb!!
klara: Klára měla pozastaveno na mým blogu říkala že byla ale ani jednou nenapsala koment byla nejhorší sice se to moc nezměnilo ale doufám že se to napraví držim palce!!anna Anna te´t má pozastaveno protožře jí někdo smazal blog a to rezpektuju tak když rozjede blog bude zas uzasna jak predtim!!

N!cKynQa Njn komentáře nepřetékají ani netečou prosím zlepšit nevěděla jsem co ti mám dát jestli tohle a nebo to :má co zlepšovat:-(martik:Nové sb tak nevím co napsat snad budeš dobrym sbenkem!!ashlinka:No není to zas tak hrozný ale malí zlepšeníčko by se hodilo!!KaaSmyle:Tky nové sb ale komentáře píše tak že v pohodě sb!!katkasuchanka:New sb nevim co říct ale za tu kratkou dobu tech komentaru tky moc nebylogouda Moje snad nejnovější sb tak nedokážu posoudit
bizzii: Zas nové sb fakt newim co říct ale díky že jsi moje sb!!
Very-luxus-girls: new sb nic neřeknu spis newim zas co rict
MišŠšulk@ :co myslis zas nové sb !!nedokazu rictvivsofia:Aaaaaaa zas ale jinak si super komentaře píšeš díkyPejsik: New sb ale zatu dobu těch komentářů mocky nepřibylo
°°SobíseQ°° Moje sb asi od včera tak faaaaaaakt newim co říct
Lolla: nezapsala jsem mažu
Lucy:Sb které má sice pozsaveno ale nikdy nenapsalo komentař vubec ani nevi ze tenhle blog existuje a proto mazu!!


CCHO: nezapsáno smazáno!!

diky za dipla

5. září 2009 v 17:45 Diplomky

1.kolo Sonzzs!!!!!!

3. září 2009 v 20:22 Soutěže
Soutěžící jsou:

Jeny blog TADY a avril lavigne
http://gfx.volny.cz/up/pohlednice/Avril10.jpg

Kikina blog TADY s hillary duff


Regča blog TADY s September
September v Česku vydala album Dancing Shoes.

Ilča blog TADY s Eminem

Nelynka blog TADY s 5angels
5 Angels

Mileylink@ blog TADY s miley cyrus

*An!sk&* blog TADY s lilly allen


martik blog TADY s enriguem iglesiasTak že všem přeju hodně štěstí!!!

A záááááás novéé sb !!!jmenuje se miššulk@

1. září 2009 v 20:38 Sbéčka
nove sb a zas nove sb zda se mi ze tenhle blog posledni dobou jen zahrnuju clanky o new sb ale tet sem v neblizzsi dobe dam neco new jo?!to je to moje new sb jméno Miššulk@

noves very-luxus-girl

1. září 2009 v 14:39 Sbéčka

AAAAAAA další nové sb jmenu je se very-luxus-girl


super blog podivejte mam ho v seznamu sb!!!


nadhernej diplom od myho new pejsik

1. září 2009 v 14:36 Diplomky
Mám nové sb pejsik a hnedka i diplomnek za sbeceni diky!!!
nové sb pejsik

1. září 2009 v 14:13 Sbéčka

Mám nové sb jmenuje se PEJSIK jestli se chcete kouknout na její blog naleznete ho v seznamu sb

je to blog o pejskach kterej je mooc a moc hezkej!!!


od An!sky diplomek

1. září 2009 v 13:29 Diplomky

a další za poznávačkudíky mooooc