Červenec 2009

i love you

31. července 2009 v 18:52 Slova hezkým písmem
<a href="http://myspacelyts.net" target="_blank"> <img src="http://s233.photobucket.com/albums/ee115/yayitssteph/glitters/love/cakelove.gif" border="0"></a><br> <a href="http://glam-my-page.com/steph.php" class="navb"><img src="http://i233.photobucket.com/albums/ee115/yayitssteph/mslnet.gif" border="0"></a><a href="http://glam-my-page.com/steph.php" class="navb"><img src="http://i233.photobucket.com/albums/ee115/yayitssteph/ad2.gif" border="0"></a> <a href="http://glam-my-page.com/steph.php" class="navb"><img src="http://i233.photobucket.com/albums/ee115/yayitssteph/cc.gif" border="0"></a>

Horoskop (27.7-2.8)

29. července 2009 v 13:37 Psí Horoskop
Horoskop pro psy na týdenBeran (21. 3. - 20. 4.)
Pejsci v Beránku budou více nakloněni poslušnosti, čehož byste měli využít, protože to rozhodně není pravidlo. Ale protože svého pejska už znáte, víte to. Tak ho zkuste třeba poslat pro noviny. Ale raději mu dejte peníze přesně, kdyby je náhodou ztratil.

Horoskop pro psy na týdenBýk (21. 4. - 20. 5.)
Stále je doba vhodná svému psímu Býčkovi vštípit pár povelů. Bude si je navíc i dobře pamatovat, čímž vám udělá i radost. Pozor ale na to, aby vás to nesvádělo k tomu to moc přehánět. Potřebuje si i odpočinout a nabrat síly.

Horoskop pro psy na týdenBlíženci (22. 5 - 21. 6.)
U psích Blíženců budete mít trochu problém s tím, jak na něj vůbec mluvit, aby vám nejen rozuměl, ale zároveň se ho to nedotklo. Je to prostě složitější povaha, která se nyní projeví trochu naplno. Ale jinak je to miláček a skvělý přítel.

Horoskop pro psy na týdenRak (22. 6. - 22. 7.)
Pejsci v Ráčku se moc projevovat nebudou a to hlavně proto, že hvězdy jim až tolik nepřejí. Respektive, nechají je v klidu, čehož také využijí. Ale pokud se vydáte na procházku k vodě, pookřeje na maximum. Tak tedy víte, jak ho rozveselit.

Horoskop pro psy na týdenLev (23. 7. - 23. 8.)
Rada pro tento týden zní, hlídejte hlavně tlapky svým pejskům, hlavně, pokud jsou narozeni ve Lvíčku. Můžete narazit na leccos. Dokonce i na klíště. Venčete je prostě raději tam, kde nebudou moc ohroženy právě tyto části těla.

Horoskop pro psy na týdenPanna (24. 8. - 23. 9.)
Pokud máte doma psí Pannu, víte, co jí udělá dobře. Můžete se toho tedy i držet, ale stále platí, že musíte trochu improvizovat a rozptylovat svého mazlíka tak často, jak to jen jde. Je to sice náročnější povaha, ovšem výsledek pak stojí za to.

Horoskop pro psy na týdenVáhy (24. 9. - 23. 10.)
Psí Váhy budou nakloněny k rozhovorům na vážná témata. Můžete se mu tedy svěřit skutečně se vším, co vás trápí. On vám rozumí, tomu věřte. Dokonce bude mít snahu i pomoci. Máte prostě úžasného kamaráda a dost možná to ani nevíte.

Horoskop pro psy na týdenŠtír (24. 10. - 22. 11.)
Pejsci ve Štírku přivítají, pokud se jim budete více věnovat. Snesou i více rozmazlování. Budou vám prostě vděční za to, že mají kolem sebe někoho, kdo jim dává najevo svou lásku. Na oplátku si můžete užívat zamilovaného pohledu i gest.

Horoskop pro psy na týdenStřelec (23. 11. - 20. 12.)
Pejsci ve Střelci nyní moc nesnesou, pokud je začnete usměrňovat a vychovávat. Prostě poslušnost jim bude na malou chvíli cizí. Tak je jen více hlídejte, ale rozhodně moc neomezujte. Ono je to za nějaký čas zase pustí, uvidíte.

Horoskop pro psy na týdenKozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Máte možnost užít si radujícího pejska, hlavně pokud je narozen v Kozorohu. Má skvělou náladu, která mu vydrží. Můžete se tedy v těchto dnech i více sblížit, tak se mu věnujte tak často, jak to jen jde. Za pár dní z vás bude nerozlučná dvojice.

Horoskop pro psy na týdenVodnář (21. 1. - 19. 2.)
Můžete směle pokračovat v tom, co jste u svých psích Vodnářů započali. Čili výcvik, ale i drobné povely, které se nyní bude velmi snadno učit. Využijte toho co nejrychleji, protože období bude pomalu končit a zase trošku zlenoší.

Horoskop pro psy na týdenRyby (20. 2. - 20. 3.)
U pejsků v Rybách si můžete gratulovat, protože vitalita je na skvělé úrovni a imunitní systém posílen naplno. Prostě vitální a zdravý pejsek. Můžete tedy vyrazit i na delší procházky dokonce do míst, která nejsou až tak přístupná.
<![CDATA[//><!]]>


Jaké nemoci může pes zdědit

29. července 2009 v 13:36 Psí nemoci
Asi nejznámější dědičné onemocnění je dysplazie kyčelního kloubu (DKK). DKK je v populaci psů velmi rozšířená a týká se především velkých plemen psů. Často DKK najdeme u německých ovčáků, labradorských a zlatých retrívrů, rotvajlerů, boxerů a psů molosoidních plemen (např. bernardýn, mastif). Toto onemocnění se nejčastěji projeví kulháním a to jednak u mladých pejsků s vážným postižením, nebo u psů starších, u kterých se už rozvinula artroza. Diagnostika se provádí rentgenem. Snímek může udělat jakýkoliv veterinář, který rentgen má. Zhodnotit snímek ale může jen veterinář k tomu určený chovatelským klubem.

Další dědičné onemocnění, které velmi trápí veterináře i chovatele je dysplazie loketního kloubu (DLK). Opět se vyskytuje především u velkých plemen psů a to nejčastěji mezi 3. - 7. měsícem stáří. Typicky se vyskytuje opět u německého ovčáka, retrívrů, rotvajlera, ale častěji je DLK popisována i u kokršpanělů. Diagnostika je opět rentgenologická.

U malých plemen psů se také vyskytují dědičná onemocnění, která se projeví jako postižení pohybového aparátu. Je to především luxace pately (kolenní kloub je nestabilní a "jablko" je nadměrně pohyblivé). Postižení se týká především malých a trpasličích plemen psů jako je např. yorkshirský teriér nebo parson russel teriér. Diagnostika se provádí důkladným prohmatáním kolene a zjištěním rozsahu pohybu pately (jablka).

Dále bych ráda zmínila Legg-Calvé-Perthesovo onemocnění neboli aseptickou nekrozu hlavice kosti stehenní. Toto onemocnění se týká především jezevčíků, pekingských palácových psů, yorskhirských teriérů, čiva ale onemocnět může i kokršpaněl nebo jiná plemena. Diagnostika je opět rentgenologická.

Některá plemena trpí, častěji než ostatní, problémy s močovými kameny a pískem. Jsou to často jezevčíci, pudli, knírači nebo také dalmatini.

Kolie, šeltie a čivavy jsou zase velmi citlivé na některá léčiva.

Chovatele trápí i onemocnění kůže - časté je u plemen anglický buldok, čau-čau, německý ovčák a mnoho dalších.

Každé plemeno má svá specifika a dědičná onemocnění mezi ně samozřejmě patří. V zájmu zvířete je dobré, pokud majitelé mají přehled o nejčastějších onemocněních, kterými toto plemeno trpí.

přírustek 4 koťátka

19. července 2009 v 19:28 Důležité zprávy

Nový přirůstek

Tak si představte že se nám u babičky naší kočičce Mourince

narodili 4 krásný koťátka asi kolem 9 hodiny dopoledne.Babička šla na zahradu nakrmit slepice a pak se vrátila a na lavici venku ležela ta naše číča a u ní byly 3 krásný koťátka a pak asi za 20minut přibylo 4 .Tak sem se dneska celej den o tu naší maminu starala a ona měla takovou žízeň že vypila skoro celou krabici mlíčka, jo a tři sou mourovatý jako mamka a jedno je úplně černý!!!Tak jo paaa a jestli něco novýho bude tak napíšu papapa


Mallorca

19. července 2009 v 13:54 Kam na dovolenou

Mallorca

//<![CDATA[ AV_pozice_mf('square_250','<div class="av-info-bg">','<\/div>'); //]]>
Mallorca je největší z Baleárský ostrovů, její rozloha je 3640 km2, z čehož 5500 km tvoří pobřeží. Leží směrem na Východ od pobřeží španělské pevniny, ve středozemní moři, s přilehlými sousedskými ostrovy Ibiza a Menorca. Ostrov je rozdělený rozsáhlým horským pásmem, brázděným od Severovýchodu po Jihovýchod, a tak odpojuje centrální zemědělské oblasti od samotářských pláží a skalnatého Alcúdia Bay (zálivu) na severu.
Turisté bývají často zmateni různými názvy Mallorcy: původní, tradiční název ostrova je Mallorca, který je používán místními obyvateli a znázorňuje či vysvětluje pulsující dobrodružný život a kulturu, kterou je na Mallorce možno nalézt skoro kdekoli. Zatímco naopak Majorca je název, který přijali cizí návštěvníci, pro které bylo těžké vyslovit původní název ve španělštině.
Místní obyvatelé a domorodci na Mallorce jsou nejspíš jedni z nejpohostin­nějších ve Středozemí, je to tady něco jako tradice, který je většinou přičítána rozsáhlé historii obchodníku, útočníků a turistů. Fakt je, že turismus na Malorce je velice lukrativní průmysl a podněcuje místní obyvatele, aby vytvářeli vřelé a přívětivé prostředí pro cizince. Velice příjemným zážitkem může být třeba návštěva některé z místních restaurací či taveren, kde jsou turisti často srdečně přivítáni sborovým pozdravem - "Bon dia!"
Mallorca, jako mnoho Středozemních míst, ještě stále drží starý rituál polední pauzy, který obvykle trvá okolo 3 hodin. Malorčané milují neuspěchaný a pohodlný život a tak veškeré své nákupy a jiné pochůzky obstarávají až večer. Přináší jim to čas na relaxování, na popovídání si s přáteli a vyhnou se také těm nejteplejším hodinám, ve kterých nikdo z místních nevyhledává žádnou práci nebo jinou náročnou aktivitu.
Ačkoliv se Mallorce podařilo udržet si mnoho ze starobylé architektury a prostředí, posledních 20 let rozsáhlého růstu si vzalo svoji daň. Palma Nova a Magalluf jsou vrcholné případy městského životního stylu, který se vyvinul ve Středozemí, a který je, dalo by se říct, skoro zcela závislý na příjezdu zahraničních návštěvníku, který očekávají stejný komfort a prostředí, jaké mají doma, ale v teplejším podnebí. Nicméně časy se mění a tempo růstu začíná zpomalovat, i díky místním úřadům, které se pokoušejí snižovat množství nových a narušujících staveb a uchovat alespoň některé místní půvaby a památky.

Místa k navštívení

Mallorca je ostrov se zajímavou historií a s mnoha místy, které musíte navštívit. My zde uvedeme pouze pár nejdůležitějších a podle nás i nejkrásnějších 

Palma

Palma je město kontrastů, staré památky střídají nové budovy a to vše je ozdobeno palmami, které lemují skoro každou ulici. Jakmile vstoupíte do města v jeho historičtější části, naskytne se vám pohled na masivní Gothic Cathedral. Stavěla se celých 300 let a její výstavba byla zahájena roku 1229 králem Jaumem I. Boční uličky kolem katedrály poskytují možnost pro příjemnou procházku naskrz pravou Mallorcou a můžete zde poznat španělský životní rytmus a styl.
Stará čtvrť je pulsující uspěchané místo s dlážděnými ulicemi, cestami lemovanými stromy a hojností módních butiků. Místní atmosféru lze nejlépe poznat například z rychlosti chůze, ale varujeme vás, v hlavní sezóně bude velmi těžké najít nějaký tichý koutek daleko od neustálého toku lidí a od obchodů se suvenýry.
Kolem skoro každého rohu ve staré čtvrti se nachází kostely, ze kterých většina sloužila původně jako židovské chrámy. Po dobytí Malorky Jaumem I. byla většina synagog a mešit zničena nebo přeměněna na křesťanské účely.
Palma, jako vetšina jiných středozemských destinací má své vlastní trhy s obchody, ale pokud se budete zamýšlet nad tím tyto trhy navštívit a něco si zde koupit, běžte raději dříve, před jedenáctou hodinou abyste se vyhnuly frontám a zácpám, protože ty jsou zde v odpoledních hodinách na denním pořádku. A až budete procházením se mezi stánky a obchůdky znaveni, můžete si zajít na příjemný oběd na Calle Apuntadores - ulici, která je vyhlášená svými bary, kavárnami a výbornými restauracemi.
Nejpopulárnější svátek zde v Palmě nastává vždy na Velký Pátek o Velikonocích. V této době pochoduje ulicemi města obrovský několikatisícový průvod lidí. Všichni mají na sobě volné roucho, vysoké špičaté klobouky a masky a každý nese svíčku. Vytváří to sice poněkud hrůzostrašnou atmosféru, ale opravdu stojí za to zajít se na průvod podívat, pokud jste na ostrově právě v tuto dobu.
A nakonec něco málo praktických rad - je užitečné si zapamatovat, že může být poněkud těžké najít místo na parkování a dopravní strážníci se nestydí rozdávat parkovací pokuty. Turisti by měli být také opatrní a hlídat si svá osobní zavazadla, protože se zde vyskytuje velké množství kapsářů a drobných zlodějíčku (ostatně skoro jako v každém větším evropském městě). Zvláštní pozor si dejte hlavně v autobusech, protože to je místo, kde kapsáři nejvíce "útočí". A také se mějte na pozoru před ženami prodávajícími karafiáty, protože mohou překvapivě rychle "zatočit" s vaší peněženkou.

chces byt mim novym sb??zapiš se

19. července 2009 v 10:06 Sbéčka

zapiš seeeeeee


NOVE SB!!

18. července 2009 v 17:13 Sbéčka

Moje nové sb KIKINA ma mooc hezkej blog!!


LIBI SE VAM HSM??

18. července 2009 v 13:47 Ankety


hsm9.jpg

psicci

18. července 2009 v 13:39 Obrázky pejsků
když tak neřešte jestli se naky obrazky opakujou!!dikyKDO ZVÍTĚZIL??

13. července 2009 v 15:23 Soutěže

Tak že vám řeknu kdo vyhrál SONB ,je to JENY !!!!!!!!!!GRATULUJU dostaneš diplomek a dvou tydeni reklamu na tvuj blog.Ajjin tobě taky gratuluju bylo to jen o 3 hlasy :jeny 45 ajjin 42 diplomek taky dostaneš!


Slaďoučké poháry

13. července 2009 v 15:20 LÉTO
Amarettový pudink s jahodami
vyobrazení
Ingredience:
4 žloutky,
50 g cukru,
2 bal. vanilkového cukru,
60 ml amaretta (mandlový likér),
300 ml smetany ke šlehání,
30 g solamylu,
50 g amarettini (mandlové pečivo),
250 g jahod,
1 karambola,
3 lžičky moučkového cukru
Příprava:
1. Troubu předehřejeme na 180 °C. Žloutky ušle­háme do husté pěny s cukrem, vanilkovým cukrem a amarettem. Přidáme smetanu a solamyl a pro­mícháme.
2. Čtyři malé formičky na suflé vymyjeme stu­denou vodou, naplníme pudinkovou pěnou a posypeme rozdrobenýmí sušenkami.
3. Do zapékací formy nalijeme horkou vodu a vložíme do ní naplněné formičky. Zasuneme a na spodní příčku trouby a vaříme asi 40 min.
4. Jahody a karambolu omyjeme, osušíme a ka­rambolu nakrájíme na plátky. Amarettové pudinky spolu s karambolou rozdělíme na talíře, poprášíme moučkovým cukrem a ještě teplé podáváme.
Kávový pudink s čokoládou
vyobrazení
Ingredience:
po 115 ml mléka a smetany,
špetka soli,
100 g hořké čokolády,
125 ml instantní kávy,
1 lžíce cukru,
špetka skořice,
1 zarovnané lžíce škrobové moučky
Příprava:
1. Do hrnce vlijeme mléko a smetanu, přidáme sůl a uvedeme do varu. Čokoládu nalámeme na malé kousky a v tekutině rozpustíme.
2. Do kávy vsypeme cukr, skořici a škrobovou moučku a za stálého míchání rozpustíme. Vlijeme do ještě horké čokoládové směsi a za stálého mí­chání uvedeme opět do varu.
3. Formičky vypláchneme studenou vodou a na­plníme pudinkem. Necháme vychladnout a ulo­žíme do chladničky.
4. Před podáváním vložíme formičky s pudin­kem krátce do horké vody. Pudink opatrně nožem, uvolníme od kraje. Vyklopíme na talířky a můžeme podávat se studenou vanilkovou omáčkou.
Malinový pohár
vyobrazení
Ingredience:
250 g mascarpone (event. tučný tvaroh),
250 g šlehaného tvarohu,
150 g jogurtu,
citronová příchuť nebo citronavá šťáva,
1 bal. vanilkového cukru,
50 g cukru,
200g smetany ke šlehání,
375 g malin,
50 g mouč. cukru,
50 g čokoládavé strouhanky,
8 oplatkových trubiček,
zlomková čokoláda
Příprava:
1. Mascarpone nebo tvaroh, dále šlehaný tvaroh, jogurt, citronovou příchuť, vanilkový cukr a cukr utřeme do krému. Smetanu ušleháme dotuha a vmícháme do tvarohového krému. Hmotou na­plníme cukrářský sáček s velkou hladkou hubič­kou.
2. Maliny přebereme, omyjeme. Necháme dobře okapat. Asi 250 g odvážíme, utřeme s moučko­vým cukrem a protřeme jemným sítem. Do 4 vy­sokých dezertních sklenic střídavě navrstvíme tvarohový krém, malinové pyré a čokoládovou strouhanku. Jako poslední vrstvu dáme malinové pyré.
3. Malinový pohár ozdobíme zbylými malinami, oplatkovými trubičkami a zlomkovou čokoládou.
Tvarohový pudink s rozinkami
vyobrazení
Ingredience:
máslo a strouhanka na vysypání formy,
500 g šlehaného tvarohu,
3 vejce,
100 g cukru,
kůra z 1 chemicky neošetřeného citronu a pomeranče,
5 lžic smetany,
40 g solamylu,
100 g rozinek,
50 g sekaných mandlí,
sůl,
moučkový cukr,
1 lžíce mandlových lupínků
Příprava:
1. Pudinkovou formu dobře vymastíme máslem a vysypeme strouhankou. Tvaroh necháme okapat v cedníku.
2. Oddělíme žloutky od bílků. Žloutky utřeme s cukrem, citronovou a pomerančovou kůrou. Přidáme smetanu, solamyl, rozinky, mandle a po lžících tvaroh. Poté vmícháme ušlehané bílky.
3. Tvarohový krém naplníme do formy pevně uzavřeme alobalem a postavíme do vysokého hrn­ce na převrácený talíř. Až do poloviny formy na­plníme hrnec vodou. Přiložíme pokličku a přikry­jeme vlhkou utěrkou.
4. Na mírném ohni vaříme asi 75 min. Pudink překlopíme na podnos, poprášíme moučkovým cuk­rem a ozdobíme mandlovými lupínky.
Krupicové flameri s ovocem
vyobrazení
Ingredience:
2 plátky želatiny,
250 ml mléka,
sůl,
40 g krupičky,
2 lžíce citronové šťávy,
250 g smetany ke šlehání,
100 g cukru,
1 balíček vanilkového cukru,
300 ml červeného vína,
1 hřebíček,
šťáva a strouhaná kůra z 1 citronu,
350 g směsi sušeného ovoce,
2 lžičky solamylu,
mletá skořice,
2 kousky skořice
Příprava:
1. Namočíme želatinu. Mléko přivedeme k varu, osolíme, přidáme krupičku a vaříme asi 5 min. Sejmeme z ohně a rozpustíme v něm vymačka­nou želatinu.
2. Vmícháme citronovou šťávu. Smetanu ušleháme s 50 g cukru a vanilkovým cukrem a vmícháme do vychladlé kaše. Pudink ve for­mičkách postavíme na 5 hod. do chladničky.
3. Červené víno svaříme s cukrem, hřebíčkem, citronovou šťávou a kůrou. Odstavíme z ohně, vložíme sušené ovoce a necháme 60 min. stát. Poté přidáme solamyl rozmíchaný ve 2 lžících vo­dy a necháme přejít varem. Dáme vychladnout.
4. Pudink vyklopíme na talířky, posypeme skořicí a obložíme ovocem a kousky skořice.

těstoviny ty miluju!!

13. července 2009 v 15:18 LÉTO
Spirálky s lososem:
vyobrazení
Ingredience:
200 g zmrazené broko­lice,
350 g spirálových těstovin,
sůl,
tuk do formy,
400 g uzeného lo­sosa,
1 lžíce másla,
150 g zakysané smetany,
300 g smetany,
2 vejce,
1 lžíce smeta­nového křenu,
2 lžíce citronové šťávy,
50 g strouhaného pár­mazánu,
2 lžíce nalo­žených zrnek zeleného pepře
Příprava:
1. Necháme rozmrazit brokolici. Těstoviny uvaří­me podle návodu v osolené vodě. Vymažeme za­pékací formu. Troubu předehřejeme na 175 °C.
2. Brokolici rozdělíme na malé růžičky, její ston­ky nakrájíme na kousky asi 1/2 cm velké. Lososa roztrháme dvěma vidličkami. Těstoviny necháme okapat a smícháme s máslem.
3. Zakysanou smetanu rozšleháme se smetanou, vejci, křenem, citronovou šťávou a polovinou par­mazánu. Dostatečně osolíme a opepříme.
4. Těstoviny navrstvíme s lososem, růžičkami brokolice a zeleným pepřem do zapékací formy. Přelijeme smetanovou omáčkou. Posypeme zbyt­kem sýra. Na středním roštu trouby zapékáme asi 30 min.
Brokolicový koláč z těstovin
vyobrazení
Ingredience:
250 g velkých kolínek nebo rigatoni,
sůl,
1 lžíce másla,
150 g vařené šunky,
400 g brokolice,
1 stroužek česneku,
250 ml mléka,
2 vrchovaté lžíce rajského protlaku,
1 boloňské omáčky na těstoviny,
4 vejce,
100 g strouhaného eidamu,
3 lžíce mandlových lupínků
Příprava:
1. Kolínka uvaříme v osolené vodě podle návodu na obalu, scedíme a necháme okapat.
2. Vymažeme rozevírací formu o průměru 26 cm. Dno a stěny obložíme těstovinami. Šunku nakrájíme na kostičky a rozprostřeme na kolínka.
3. Brokolici očistíme, omyjeme a rozebereme na růžice. Dusíme ji asi 8 min. ve 125 ml vody, poté zchladíme studenou vodou a rozložíme na šunku. Česnek oloupeme a najemno posekáme.
4. Troubu předehřejeme na 180 °C. Smícháme mléko, rajský protlak, česnek a omáčku na těstovi­ny. Vše povaříme, necháme vychladnout a vmícháme rozšlehaná vejce. Omáčkou zalijeme brokolici. Posypeme sýrem a mandlemi. Pečeme asi 40 min.
Knedlíčky se špenátem a ricottou
vyobrazení
Ingredience:
300 g špenátu,
150 g ricotty,
100 g strouhaného parmazánu,
2 vejce,
1 žloutek,
200 g hladké mouky,
sůl,
pepř,
muškát
Příprava:
1. Rozmrazený špenát naseká­me. Promícháme s ricottou, vejci a žloutkem, přidáme 50 g par­mazánu a mouku a uhněteme hladké těsto. Osolíme, opepříme a okořeníme muškátem.
2.Troubu vyhřejeme na 180 °C. Ve velkém hrnci přivedeme k va­ru osolenou vodu. Z těsta vykrájí­me malé nočky a povaříme je na mírném ohni.
3. Knedlíčky vyjmeme z vody a necháme okapat. Vložíme je do formy vymazané máslem a posy­peme parmazánem. Zapékáme v troubě asi pět minut.
Šalvějové nudle s hlívou ústříčnou
vyobrazení
Ingredience:
250 g širokých nudlí,
mořská sůl,
trocha másla,
8 šalvějových lístků,
400 g hlívy ústřičné,
2 lžice slunečnicového oleje,
pepř,
bylinková sůl,
1/2 žluté papriky,
4 plátky domacího libového uzeného
Příprava:
1. Nudle vaříme ve vodě osolené mořskou solí 5-6 min. Poté je slijeme a necháme dobře oka­pat. Ještě horké smícháme s omytou a pose­kanou šalvějí a opečeme za stálého míchání v kastrolu na troše másla.
2. Houby očistíme a nakrájíme na plátky. Na teflonové pánvi rozehřejeme olej a hou­by na něm asi 5 min. opékáme. Pikantně okořeníme pepřem a bylinkovou solí.
3. Očistíme a omyjeme polovinu paprikového lusku a pokrájíme na nudličky. Uzené maso rov­něž rozkrájíme na tenké nudličky. Papriku a uze­né smícháme se šalvějovými nudlemi a rozdělí­me na talíře.
Špagetová bábovka
vyobrazení
Ingredience:
1 balíček špaget,
75 g másla,
1 větší cibule,
100 g anglické slaniny,
200 g šunkového salámu,
5 velkých žampionů,
2 papriky(zelenou a červenou),
3 rajčata,
2 stroužky česneku,
sůl,
pepř,
oregano,
4 vejce,
tuk na vymazání bábovkové formy,
strouhanka na vysypání formy;
Příprava:
Špagety uvařte v hrnci ve slané vodě. Na pánvi rozpusťte máslo, osmahněte pokrájenou cibuli, přidejte pokrájené ostatní ingredience, koření, strouhaný sýr. Formu vymažte tukem, vysypte strouhankou a naplňte připravenou směsí. V předem vyhřáté troubě pečte asi 10 minut při 200°C, potom zalijte rozšlehanými vejci a dopečte dozlatova.
Doporučená příloha:
zeleninový salát, sterilovaná červená řepa, kysané zelí, kyselé okurky
Makaronová omeleta s ovčím sýrem
vyobrazení
Ingredience:
300 g makaronů,
sůl,
8 lžic rajčatového pyré,
6 lžic olivového oleje,
špetka mletého chilli,
150 g ovčího sýra,
svazek lahůdkové cibulky,
6 vajec,
3 lžíce oleje z klíčků,
svazek petrželky
Příprava:
1. Makarony nalámeme na menší kousky a podle návodu na obalu uvaříme v osolené vodě do poloměkka. Scedíme a necháme okapat.
2. Rajčatové pyré smícháme s olejem a chilli, osolíme a vmícháme do makaronů.
3. Sýr rozkrájíme na kostičky. Lahůdkovou cibulku nakrájíme na kolečka. Vejce roz­šleháme, osolíme a opepříme.
4. V pánvi rozehřejeme olej z klíčků. Vložíme makarony, ovčí sýr a cibulku, promí­cháme, zalijeme vejci a necháme na mír­ném ohni asi 10 min. houstnout. Omeletu přeložíme na plochou mísu a ozdobíme celými lístky petrželky.
Ravioli s šalvějovou mrkví
vyobrazení
Ingredience:
500 g mrkve,
1 svazek šalvěje,
500 g ravioli se zeleni­novou náplní (hotové z chladicího pultu),
sůl,
125 g másla,
čerstvě umletý pepř,
50 g strouhaného par­mazánu
Příprava:
1. Mrkev omyjeme, očistíme, oloupeme a šikmo nakrájíme na tenké plátky. Šalvěj omyjeme, osuší­me a lístečky otrháme.
2. Ravioli uvaříme v osolené vodě na skus podle návodu na obalu. Nesmíme je převařit.
3. Na velké pánvi rozehřejeme máslo a mrkev v něm přikrytou zhruba 5 minut podusíme. Oso­líme, opepříme, přidáme šalvějové lístečky a ještě krátce podusíme.
4. Ravioli slijeme, v cedníku je necháme dobře okapat a opatrně vmícháme do šalvějově mrkve. Ravioli rozložíme na talíře, nameleme na ně tro­chu pepře a bohatě je posypeme strouhaným parmazánem.
Rigatoni s masovou omáčkou
vyobrazení
Ingredience:
250 g telecího masa,
1 svazek polévkové zeleniny,
1 cibule,
1 stroužek česneku,
2 lžíce olivového oleje,
2 lžíce rajčatového protlaku,
150 ml masového vývaru (z kostky),
sůl,
pepř,
2 pórkové cibulky,
500 g rigatoni (příp. kolínka)
Příprava:
1. Maso omyjeme, osušíme a pokrájíme na drobné kostičky. Polévkovou zeleninu očistíme, omyjeme a rovněž pokrájíme nadrobno. Cibuli a česnek oloupeme a najemno posekáme.
2. Maso opečeme na rozehřátém oleji. Přidáme polévkovou zeleninu, cibuli a česnek a krátce spo­lečně osmahneme. Vmícháme rajčatový protlak, přilijeme vývar a přiklopené na mírném ohni 30 min. povaříme. Výrazně osolíme a opepříme.
3. Pórkové cibulky očistíme, omyjeme a nakrájíme na půlkolečka. Rigatoni uvaříme podle návodu na obalu, scedíme a necháme okapat. Těstoviny roz­dělíme na předehřáté talíře a přelijeme omáčkou.
Podáváme zdobené pórkovými cibulkami.
Staročeské placky
vyobrazení
Ingredience:
300 g vařených špaget,
2 vejce,
100 g měkkého salámu,
1 cibule,
3 lžíce oleje,
sůl,
pepř
Příprava:
Na oleji necháme zesklovatět na kostičky nakrájenou cibulku, salám jen tak prohodíme pánví na vůni, no a to vše vhodíme do uvařených špaget. Na spojení vmícháme 1 až 2 syrová vejce, sůl a pepř přidáme dle své chuti. Promícháme, na rozpálenou pánev dáme trošku oleje a klademe lžící hromádky směsi. Pečeme z obou stran.
Tagliatelle s mušlemi
vyobrazení
Ingredience:
1 mrkev,
60 g řapíkatého celeru,
2 šalotky,
1 stroužek česneku,
1 červená feferonka,
1,2 kg čerstvých mušlí,
125 ml olivového oleje,
250 ml suchého bílého vína
sůl,
pepř,
po 1 lžíci posekané bazalky a meduňky,
400 g tagliatelle (ploché široké nudle)
Příprava:
1. Mrkev a celer očistíme a pokrájíme na kostky. Šalotky a česnek posekáme. feferonku rozpůlíme, vyřízneme semeník a lusk posekáme. Mušle omyje­me a otevřené exempláře vyhodíme.
2. Na rozehřátém oleji zesklovatíme šalotku a česnek. Přidáme mrkev a celer a opékáme asi 3 min. Přilijeme víno, přidáme mušle, osolíme a opepříme. Vaříme pod poklicí, dokud se mušle neotevřou, stále neotevřené mušle odstraníme. Přidáme bylinky a nezakryté ještě asi 15 min. povaříme.
3. Tagliatelle uvaříme v osolené vodě, scedíme a promícháme s mušlemi. Můžeme ozdobit bazal­kou a okamžitě podáváme.
Těstovinové roládky se sýrem
vyobrazení
Ingredience:
400 g hladké mouky,
3 vejce,
sůl,
2 lžíce oleje,
1 cibule,
1 stroužek česneku,
1 lžíce másla,
300 g ricotty,
2 žloutky,
50 g posekané směsi bylinek,
40 g másla,
40 g mouky,
500 ml mléka
Příprava:
1. Mouku, vejce, sůl a olej zpracujeme do těsta. Za­balíme do fólie a necháme asi 30 min. odpočinout.
2. Cibuli a česnek posekáme, zesklovatíme na másle a necháme vychladnout. Poté smícháme s ricottou, žloutky a bylinkami. Osolíme a opepříme. Troubu předehřejeme na 180 °C.
3. Těsto rozdělíme na 2 díly, které rozválíme na ob­délníky. Každý potřeme polovinou ricottové hmoty, svineme, konce zmáčkneme a uzavřeme. Roládky vložíme do pekáčku, zalijeme vroucí osolenou vodou. Přiklopíme a vaříme asi 20 min.
4. Z másla, mou­ky a mléka připravíme jíšku, kterou osolíme. Rolád­ky nakrájíme na plátky a rozdělíme ná talíře. Přelije­me bešamelovou omáčkou a zapečeme.
Těstovinový nákyp s višněmi
vyobrazení
Ingredience:
2 citrony (chem. neošetřené),
700 ml mléka,
2 bal. vanilkového cukru,
200 g těstovinových mušlí,
100 g másla,
100 g cukru,
4 vejce,
500 g netučného tvarohu,
1 bal. vanilkového pudinku,
1 velký višňový kompot
Příprava:
1. Citrony omyjeme horkou vodou, osušíme a ostrouháme kůru. Mléko svaříme s polovi­nou množství citronové kůry, vanilkovým cu­krem a trochou soli.
2. Těstoviny vložíme do horkého mléka. Na mírném ohni za občasného mícháni vaříme asi 10 min. Scedíme a necháme okapat. Na muš­ličkách necháme rozpustit 20 g másla.
3. Zbytek másla a citronové kůry ušleháme do pěny s cukrem a vejci. Vmícháme tvaroh a pu­dinkový prášek. Višně necháme okapat.
4. Troubu předehřejeme na 175 °C. Těstoviny, tvarohový krém a višně promícháme a vložíme do vymaštěné nákypové formy. Pečeme 45 min. dozlatova.

Příprava studené lahůdky je překvapivě snadná

13. července 2009 v 15:17 LÉTO
Příprava studené lahůdky je překvapivě snadná

Připravte doma: tři základní příchutě

VANILKOVÁ

INGREDIENCE
Pro 4-6 osob
* 400 ml smetany ke šlehání s 33 % tuku
* 1 vanilkový lusk nebo kávová lžička drcené vanilky (prodává např. Oxalis)
* 3 lžíce moučkového cukru
1. Vanilkový lusk podélně rozřízneme a ostrým nožem seškrábneme zrníčka. Smetanu nalijeme do větší mísy, přidáme cukr a vanilková zrníčka (nebo lžičku drcených vanilkových lusků) a vše ušleháme do polotuha.
2. Směs přendáme do kovové misky a uložíme na 4 hodiny do mrazničky. Každou půlhodinu směs promícháme.

JAHODOVÁ

INGREDIENCE
Pro 4-6 osob
* 400 g jahod
* 250 ml šlehačky
* 2 bílky
* 100 g krystalového cukru
1. Jahody umyjeme, osušíme, zbavíme stopek a rozmixujeme je s krystalovým cukrem na hladkou hmotu.
2. Šlehačku ušleháme do tuha a zvlášť vyšleháme i bílky. Obě hmoty pak střídavě vmícháme do rozmixovaných jahod. Směs naplníme do kovové nádoby, přetáhneme potravinovou fólií a dáme mrazit. Trvá to asi čtyři hodiny. U
mražení směs po půlhodině promícháváme.


ČOKOLÁDOVÁ

INGREDIENCE
Pro 4-6 osob
* 100 g čokolády, 70% kakaa
* 250 ml smetany ke šlehání s 33 % tuku
* 2 vejce
* 2 žloutky
* 1 vanilkový cukr
1. Šlehačku ušleháme do tuha a uložíme do ledničky. Hořkou čokoládu nalámeme na kousky a nad vodní lázní (či v mikrovlnné troubě) ji necháme rozpustit.
2. Čokoládu necháme chladnout a nad parou do pěny ušleháme dvě vejce, dva žloutky a vanilkový cukr. Směs mícháme do vychladnutí, přidáme vychladlou čokoládu a šlehačku. Uložíme do mrazáku.Co dál se zmrzlinou

Když vás omrzí ohrané poháry, zkuste "vyšší zmrzlinářskou" s dezerty, ve kterých není tahle pochoutka na první pohled znát.Smažené zmrzlinové knedlíčky s meruňkovým kompotem

Pro 4 osoby
Příprava: 30 minut + doba na mražení + smažení 1-2 minuty
* 400 ml smetanové zmrzliny
* 100 g mletého kokosu
* 50 g strouhanky
* 50 g mandlí
* 2-3 vejce
* špetka soli
* 1 lžička kukuřičného škrobu
* olej na smažení
* 400 g kompotovaných meruněk
1. Z povolené zmrzliny vytvarujeme pomocí naběračky menší knedlíčky, asi 2-3na porci. Rozložíme je na tác a dáme do mrazničky ztuhnout.
2. Vejce prošleháme se špetkou soli, lžící vody a maizenou. Strouhanku promícháme s nasekanými mandlemi. Ztuhlé knedlíčky obalíme v kokosu, rozšlehaných vejcích a strouhance s mandlemi a dáme znovu do mrazničky.
3. Zbylý kokos promícháme se strouhankou s mandlemi. Zamražené knedlíčky znovu protáhneme ve vejcích a obalíme v sypké směsi a dáme zmrazit.
4. V kastrolu rozpálíme vrstvu oleje, knedlíčky krátce osmažíme a ihned podáváme s meruňkami.


Zmrzlinový jahodový dort

Na 1 dort o průměru 23 cm
Příprava: 40min + doba na chladnutí
Na těsto* 5 vajec (žloutky a bílky zvlášť)
* 120 g moučkového cukru
*70 g čokolády na vaření
* 50 g hrubé mouky
* trocha másla na potření pečicího papíru
Na náplň:
* 2,5 l jahodové zmrzliny
* 200 g čerstvých jahod
* 500 ml smetany na šlehání 33%
* 50 g hoblinek z bílé čokolády (na ozdobu)
1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů. Žloutky a cukr vyšleháme do pěny, dokud nezdvojnásobí svůj objem.
2. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Zchladlou čokoládu vlijeme do žloutkové pěny.
3. Z bílků ušleháme tuhý sníh a společně s prosetou moukou zlehka vmícháme ke žloutkům s čokoládou.
4. Dno otvírací dortové formy vyložíme pečicím papírem a potřeme máslem. Těsto vlijeme do formy, uhladíme a pečeme 25-35 minut.
5. Většinu jahodové zmrzliny (trochu si necháme na dozdobení dortu) přendáme do mísy a promícháme s jahodami.
6. Přidáme do tuha ušlehanou šlehačku.
7. Dort rozřízneme na dva pláty, jeden vložíme zpět do dortové formy a nalijeme na něj zmrzlinovou směs. Přiklopíme druhý plát dortu a dáme zmrazit do mrazničky. Po 3 hod. dort ozdobíme povolenou zmrzlinou, čokoládou a jahodami.

Ovocné sorbety

Ovocné sorbety vás v horku osvěží ze všech zmrzlin nejlépe. Mnohé se navíc připravují bez cukru, a jsou tak ideální pro všechny, kteří si hlídají váhu. Navíc si je můžete "opepřit" kapkou alkoholu.

Melounový sorbet

Pro 4 osoby
Příprava: 15 minut + mražení minimálně 4 hodiny
* 400 g dužiny dobře zralého ananasového melounu (kantalup)
* šťáva z 1/2 citronu
* 150 g cukru krupice
* 200 ml vody
* 20 ml vodky nebo likéru
* 100 ml šlehačky 33%
1. V kastrůlku rozpustíme na mírném ohni vodu s cukrem a krátce svaříme na cukrový sirup.
2. Dužinu melounu bez jadérek rozmixujeme, promícháme s cukrovým sirupem, citronovou šťávou a alkoholem. Směs vložíme do zmrzlinového strojku nebo kovové nádoby a dáme mrazit.
3. Při mražení v mrazničce směs po půlhodině opakovaně promícháváme a seškrabujeme ze stěn nádoby. Nakonec zmrzlou směs prošleháme. Zmrzlinovou lžící nebo kleštěmi tvarujeme kopečky a podáváme ve sklenici ozdobené ušlehanou smetanou a sladkou brioškou.

Pomerančový sorbet s campari

Pro 4 osoby
Příprava: 15 minut + 4 hodiny na chladnutí a mražení
* 4 velké pomeranče + 4 plátky k podávání
* 250 g cukru krupice
* 600 ml vody
* 2-3 lžíce campari bitter + 100 ml k podávání
* 2 bílky
* 400-600 ml 100% pomerančového džusu
1. Pomeranče dobře omyjeme a vrchní oranžovou kůru ostrouháme. Cukr rozpustíme ve vodě na mírném ohni, povaříme pár minut a stáhneme z ohně. Do sirupu vmícháme pomerančovou kůru a rozvar necháme vychladnout.
2. Z pomerančů vymačkáme šťávu (asi 125-150 ml), přecedíme ji k vychladlé směsi a vmícháme 2-3 lžíce campari. Hmotu přecedíme do mísy, necháme dobře vychladit v chladničce a vmícháme tuhý sníh z bílků. Směs přendáme do kovové nádoby a dáme mrazit. Směs po každé půlhodině dobře promícháme nebo nakonec rozmixujeme na hladkou hmotu. Přikryjeme fólií a dále uchováme v mrazničce.
3. Před podáváním necháme sorbet chvíli povolit. Kopečky zmrzliny podáváme ve sklenici doplněné asi do poloviny pomerančovou šťávou s campari a ozdobené plátkem pomeranče. Podáváme s brčkem a lžičkou.

Citronový sorbet

Pro 4-6 osob
Příprava: 25 minut + 4 hodiny na chladnutí a mražení
* 6 velkých citronů, nejlépe bio
* 1 l vody
* 250 g cukru krupice
1. Do hrnce nalijeme litr vody, vsypeme cukr, rozmícháme a vaříme na mírném ohni,dokud se cukr nerozpustí a cukrový sirup trochu nezhoustne. Citrony dobře omyjeme, žlutou část kůry jemně ostrouháme a vmícháme do cukrového sirupu.
2. Citrony rozpůlíme, vymačkáme z nich šťávu a přecedíme ji přes jemné sítko do hrnce se svařeným cukrem a citronovou kůrou. Necháme vychladnout a potom směs přelijeme do kovové nádoby vhodné do mrazničky nebo stroje na zmrzlinu.
3. Při mražení v mrazničce po každé půlhodině směs promícháme, celkem to trvá asi 4 hodiny. Nakonec zmrzlou směs rozmixujeme nebo vyšleháme a přendáme do mrazicí nádoby.

Recepty na zmrzlinové poháry

13. července 2009 v 15:06 LÉTO

Recepty pro přípravu zmrzlinových pohárů

FlorencieFLORENCIE

Zmrzlina čokoládová, vanilková a dolce latte (mléčný karamel s banány zalitými čokoládovou polevou a zdobené šlehačkou)
Postup:
Čokoládová poleva:
 • koupená poleva
 • 1x hrnek kakaa, 1 hrnku moučkového cukru, přidáním horké vody určujeme hustotu
 • 150g hořké čokolády, 50g cukru, 3 lžíce silné instantní kávy, 1 lžička mleté skořice, 5 lžic smetany ke šlehání, 3 lžíce kávového likéru
 • Cukr, kávu a skořici rozehřejeme a přivedeme k varu, vypneme a v horké směsi rozpustíme čokoládu, přimícháme smetanu a likér pokud jej chceme použít, poléváme teplou polevou.

NeapolNEAPOL

Vanilková a jogurtová zmrzlina s kousky višní, přelitá višňovou omáčkou a zdobená šlehačkou
Postup:
Višňová omáčka:
 • 1 hrnek višní (mražené nebo kompotované)
 • mražené rozehřát do "mikrovlnky", kompotované vypeckovat
 • rozmixovat s 2-3 lžícemi cukru, možno přidat 2 - 4 cl griotky
 • možno podávat také horké
 • na ozdobu nechat několik višní v celku

San MarinoSAN MARINO

Jahodová, citronová a jablková zmrzlina s omáčkou z (horkého) lesního ovoce
Postup:
Omáčka z (horkého) lesního ovoce:
 • 1 hrnek mražené ovocné směsi(malina,ostružina,borůvka)
 • 2-3 lžíce moučkového cukru
 • stačí rozmixovat nebo trošku svařit

VeronaVERONA

Zmrzlina čokoládová, oříšková a stracciatella zmrzlina zalité višněmi. (v griotce)
Postup:
Višňová omáčka:
 • 1 hrnek višní (mražené nebo kompotované)
 • mražené rozehřát do "mikrovlnky", kompotované vypeckovat
 • rozmixovat s 2-3 lžícemi cukru, možno přidat 2 - 4 cl griotky
 • možno podávat také horké
 • na ozdobu nechat několik višní v celku

RiminiRIMINI

Vanilková, jahodová a smetanovo-jahodová zmrzlina s kousky jahod a jahodovou omáčkou, zdobená smetanou
Postup:
Jahodová omáčka:
 • 1 hrnek mražených nebo kompotovaných(v sezóně čerstvých jahod), 2-3 lžíce moučkového cukru
 • rozmixovat

VeneziaVENEZIA

Zmrzlina černý rybíz a jahodová zdobená ovocem a šlehačkou

MilanoMILÁNO

Čokoládová a vanilková zmrzlina s hruškou, zdobená čokoládovou polevou a šlehačkou
Postup:
 • Můžeme použít kompotované hrušky, v hruškové sezoně čerstvé, zakapané citronovou šťávou, aby nezhnědly, nebo lehce svařené v cukerném nálevu s citrónovou šťávou, kam můžeme přidat hřebíček nebo badyán, nebo skořici v celku.Pokud budou hrušky velké může se zmrzlina umístit rovnou do důlků po jadřinci, kopeček do každé půlky, čokoládová poleva se používá stejná.

KoktejlČOKOLÁDOVÝ KOKTEJL

2 kopečky čokoládové zmrzliny, 1 lžička granka, nebo jiného čokoládového nápoje, 1 lžičky instantní kávy, cukr, sodovka, 1 dcl mléka
Postup:
 • 1 kopeček rozmixujeme s kávou, kakaem, mlékem, přimícháme sodovku, navrch dáme druhý kopeček

KoktejlVANILKOVÝ KOKTEJL

2 kopečky vanilkové zmrzliny, 2 dcl mléka, plátky pomeranče na ozdobu
Postup:
 • 1 kopeček zmrzliny rozmixujeme s mlékem, můžeme přidat 1 banánu, nalijeme do skleničky, navrch položíme zbylý kopeček zmrzliny, dozdobíme plátky pomeranče
 • 1 kopeček vanilkové zmrzliny, 1 lžička pomerančového likéru, 2 dcl mléka, rozmixujeme,nalijeme do skleničky,navrch položíme zbylý kopeček zmrzliny,dozdobíme pomerančem

KoktejlJAHODOVÝ KOKTEJL

1) jahody, 2 dcl mléka, 1 kopeček jahodové a vanilkové zmrzliny
2) jahody, 1dcl mléka, 1dcl sody, 1 kopeček jahodové a vanilkové zmrzliny
Postup:
 • kopeček vanilkové zmrzliny a jahody rozmixujeme s mlékem (sodou), nalijeme do skleničky, navrch dáme kopeček jahodové zmrzliny, dozdobíme jahodou

KočičkaKOČIČKA

Vanilková a sušenková (cookies) zmrzlina se šlehačkou
Postup:
 • ouška, ocásek, čumáček (mandlové těsto nebo marcipán)
 • šlehačka

SněhuláčekSNĚHULÁČEK

Citronová a meruňková zmrzlina
Postup:
klobouk, oči, nos, knoflíky (mandlové těsto nebo marcipán)

nanuky od primi

12. července 2009 v 10:34 LÉTO

Polárkové dorty
chodník slavy

12. července 2009 v 10:14 Pejsci
Walk of fame, tedy chodník slávy, měří necelých 5 km a obepíná obě strany Hollywood Boulevardu a Vine Streen v Los Angeles. Z původně vsazených 2 500 prazdných hvězd je dnes už 2 329 zaplněno jmény osobností, které město ocenilo za největší přínos zábavnímu průmyslu.
Na chodníku slávy má svou hvězdu i psí kráska Lassie.

hotel pro psi

12. července 2009 v 10:11 Péče o psi
Je hotel pro psy vhodný ?
Blíží se doba dovolených a mnozí majitelé psů hledají pro svého psího kamaráda vhodné zařízení, kde by psa mohli umístit. Zde je tedy několik rad a doporučení, budete-li hledat vhodné psí zařízení.
V každém případě se zajeďte do místa, kde by měl být pes ubytován podívat osobně. Podrobně prozkoumejte chovatelské zařízení, kde bude Váš pes bydlet. Je bouda čistá ? Je v kotci dostatek místa ? Jsou misky čisté ? Mají psi čistou vodu ? Kde se skladuje krmivo ? Sledujte i psychický stav psů, chování jednotlivých pejsků ; pes umístěný v psím hotelu by měl kladně reagovat na svého dočasného pána. Většina psů jsou totiž vzdor psím historkám o věrnosti pěkní "nevěrníci" a člověka, který jim věnuje pohlazení a jídlo vítají při pobytu v psím zařízení jako pravého pána.
Majitel psího hotelu by měl mít sjednané pojištění. Co když Váš pes uteče a někoho pokouše, něco zničí nebo zaviní dopravní nehodu ? Budete to platit Vy ! Jaký je denní režim v psím zařízení ? Kde mají psi výběh a jak často chodí na procházky ? Alarmující je zjištění, když sousedé v okolí psího hotelu netuší, že v jejich blízkosti psí hotel je. Tam, kde se chodí na procházky to sousedé vědí vždy. Pozor na "rodinné ubytování" v rodinném domku. Bohužel, mnoho psů je umístěno po dobu pobytu v mrňavých boxech v garáži nebo ve sklepě.
Zásady pro výběr psího hotelu :
 1. Každý pes má vlastní kotec s boudou nebo pelechem.
 2. Krmení se musí přizpůsobit zvyklostem psa.
 3. Venčení se provádí jednotlivě, min. 2x denně.
 4. Provozovatel má kynologické zkušenosti (chov psů, výcvik psů…)
 5. Prostředí hotelu musí být čisté (žádné zbytky potravy, výkaly…), neplatí pro roztroušené hračky, vyhrabané díry, okousané stromky a

zobající ptak

12. července 2009 v 10:08 Origami
pták - vrána
Zobka
A takto potom zobe:
Zobka v akci

pejsek2

12. července 2009 v 10:04 Origami

První papír - hlava

Druhý papír - tělo

A tak vypadá výsledek

pejsek

12. července 2009 v 10:03 Origami
Potřebujeme:
- barevné papíry
- černý fix či pastelku
- nůžky

Postup:
1.Nejprve získáme z obdélníkového papíru čtverec (viz velryba).
2.Čtverec přeložíme po diagonále napůl tak, že nám vznikne trojúhelník.
Origami pes

3.Trojúhelník si položíme vrcholem dolů a přeložíme napůl. Tak nám vznikne ryska, která nám rozdělí vrchní nejdelší stranu napůl. Nyní ohneme levý a pravý roh směrem dolů tak, že nám v půlce nejdelší strany vznikne špička. Ohnutím rohů jsme získali uši pejska.
Origami pes

4.V posledním kroku jen zahneme horní špičku hlavy dozadu a je hotovo.
Origami pes

5.Stačí už jen dokreslit obličej podle své fantazie.
Origami pes


co myslite kdo vyhral??

11. července 2009 v 14:25 Ankety
Takže už je rozhodnuto kdo vyhral ale tet si dame malou anketku,co myslite vyhrala JENYnebo AJJIN??HLASUJTEEEEE

pejsci z ponožek

3. července 2009 v 21:20 vse co patri k nazvu pejsek
Pejsci z ponožek
Nákres Moniky Brýdové

Postup práce:

1. Hodně pevné náplety na ponožkách odstřihneme (použijeme je třeba na konce ťapiček)

2. Z jedné ponožky odstřihneme část od konce paty do výšky ponožky (přední nožičky) a rozstřihneme na dva shodné obdelníčky. Sešijeme nožičky (na jejich konce můžeme našít náplety jako ťapičky).

3. Ta samá část na druhé ponožce bude sloužit na zadní nožičky. Neodstřiháváme ji, jen rozstřihneme na dvě stejně velké části až k patě a nožičky sešijeme. ( můžeme našít ťapičky).

4. Z jedné ponožky odstřihneme špičku, druhou přestřihneme v půlce délky chodidla

5. Špičku z první ponožky použijeme na ouška, ocásek, sešijeme.

6. Na část ponožky se zadními nožičkami našijeme druhou ponožku tak, aby byly paty nad sebou, jinak by měl pejsek hlavu nakřivo (pro lepší představu uvidíte na videu).

7. Vatelínem nebo zbytky látek vycpeme zadní nožičky s tělíčkem. (Materiálem nešetříme, pejsek musí být vycpaný opravdu dobře). Vycpeme přední nožičky, ocásek, přišijeme.

8. Tlamičku sešijeme do trojúhelníku. Jako čumáček poslouží kousek ponožky. Oči uděláme třeba z knoflíků nebo knoflíků potažených látkou. Středy očí můžeme namalovat textilní barvou.

Tip:
Některé ocásky jsou malé, krátké, vycpávat se nemusí. Můžeme do nich použít "chlupatý drátek" (seženete ho ve výtvarných potřebách). S ocáskem se pak dá manipulovat.

Můžeme šít v ruce nebo na stroji. Entlem se dají sešít zadní nožičky a přišít hlavička k tělíčku.

prodloužení 4.kolo SONB finale

3. července 2009 v 19:36 Důležité zprávy
Pozooooor!!!!

Tak že jak už jsem psala pojedu pryc a to znamená že se bude muset prodloužit soutěž SONB.Koukala jsem že je to vyrovnané a zatim si líp vedou WHISKASKOCICIKY ale newim jak to bude za týden.Tak schanějte hlasky a držim palečky


tref se!!!!!

2. července 2009 v 20:18 Ankety

Bleskoffka

2. července 2009 v 20:16 Soutěže
1.čaukyyy
2.baví tě to??
3.kam jedeš na prazdniny??
4.co radši v léte zmrzku nebo meloun??
5.seš rad/a ze sou prazdniny??
6.mas doma pejska ??
7.tak jo paaaaaaa!!

jedu na chalupu

2. července 2009 v 16:49 Důležité zprávy

Ahojky, jen vám chci oznámit, že 4.7. což je v sobotu pojedu pryč.Jedu na naší chalupu na Šumavu.Tak tady do 11.7. nebudu tak se omlouvám a jen co přijedu tak sem dám něco novýho!!!papapa


prazdniny??

2. července 2009 v 16:45 Ankety
No ja osobně prazdniny přímo miluju vždycky se jich nemůžu dočkat a co vy???

jaky rocni obdobi??

2. července 2009 v 16:45 Ankety

5 jídel bez kterých se léto neobejde

2. července 2009 v 16:10 Tak různě
Vánoce
23:00 | 17. 7.

5 jídel,bez kterých se léto neobejde

Diety jsou na nic. Jediná cesta k štíhlosti je trvale odlehčený jídelníček. Ideální čas, kdy se lze naučit nově jíst, je právě teď v létě.
Hladovět nikdo nechce - a ani nemusí. Naučte se ale jíst jídla, která fantasticky chutnají, ale mají méně kalorií.
Nejlepší cesta k omezení energetického přísunu během léta je sázka na přírodu. Všude je plno ovoce a zeleniny, která vám navíc dodá spoustu potřebných vitamínů a minerálů. Zdraví vám vylepší jak obsah vlákniny, tak antioxidační účinky.
Zuzana Mořicová, nutriční konzultantka z Pardubic, ale upozorňuje: "Pomeranče, grepy a jablka si radši nechejte až na podzim. Teď je pravý čas na meruňky, melouny, okurky, hrášek, rajčata a různé bobule od angreštu po maliny, prostě na všechno, co se dá najít na venkovské zahrádce."
http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/3/936363.jpg

Jezte skvěle!

Dobrá zpráva je, že se nemusíte nijak omezovat. Jedině snad diabetici si musí hlídat příjem cukru ve sladkém ovoci. Z něj ani ze zeleniny však určitě neztloustnete, a nejvážnější komplikací, která vás může postihnout, je průjem - a ten je čas od času docela zdravý, připomíná Mgr. Mořicová.
V létě se neobejdeme třeba bez české klasiky zvané lečo - a POZOR! Dá se dá jíst i bez uzenin a vajec, a přitom chutná báječně! Skvělý je květák ve všech úpravách, cukety, dýně a lilky, samozřejmě osvědčený mladý hrášek a fazolky, a především superzdravá brokolice.
Pro vylepšení chuti k zelenině přidejte grilovaná kuřecí prsa, udělejte z ní polévku, případně obojí doplňte o kousek celozrnného pečiva.

A TADY JE 5 JÍDEL, BEZ NICHŽ SE V LÉTĚ NEOBEJDETE:

Studené polévky

Zuzana Mořicová připomíná, že studené polévky jako je gazpacho nebo tarator patří k jejím favoritům. "Navíc studie dokázaly, že polévky jsou velmi vhodné pro snižování váhy. Zaplní žaludek a člověk pak sní mnohem méně dalšího jídla. Často stačí už jen samotné, i když díky velkému podílu vody mají opravdu málo kalorií.

Melouny

"Je snad vůbec někdo, kdo je nemá rád?" ptá se výhružně paní Mořicová. A hned vypočítává jejich výhody: polovinu z nich tvoří voda, takže pomáhají hasit žízeň, ale přesto uspokojí naši touhu po sladkostech.

Grilovaná zelenina

Letní grilování ovoce a zeleniny Je prostě skvělá! Mgr. Mořicová doporučuje mít v lednici neustále k dispozici talíř s kousky grilovaných paprik, cukety, lilku, cibulek, mrkviček a dalších druhů včetně česneku nebo chřestu. Buď můžete uždibovat, kdykoli vás popadne mlsná, nebo z ní v mžiku vykouzlíte "celé" jídlo, jako je například mix z grilované zeleniny s kozím sýrem (také grilovaným?), pita-chleba se zeleninovou náplní, případně těstoviny nebo rýže se zeleninou

Saláty

Rychlé, zdravé - a ani nemusíte mít recept! Stačí nakrájet mísu zeleniny (nebo ovoce) přihodit hrstku opražených oříšků, nějaké bylinky a lžíci balsamika. Nezabije vás ani lžička majonézy - ale opravdu jen jedna. S kornspitzem jde o skvělou pochoutku.

Sladkosti

Chuť na sladké bohužel nemá prázdniny, ale dá se během nich snáze obelstít. Zkuste třeba:
 • grilovaný banán s porcí méně tučné zmrzliny
 • grilovaný ananas s rumem a oříšky
 • grilované broskve s medem a ostružinami
 • mražené třešně nebo kuličky hroznů
 • nebo zmražený naškrábaný banán s trochou čokoládové polevy.
http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/84/12938529.jpg

Péče o klouby Vašeho psa

1. července 2009 v 10:46 Péče o psi
Péče o klouby není vždy jednoznačná. Každý pes má trochu jiné potřeby, přičemž to záleží na mnoha okolnostech, např. plemeno, věk, využití psa a jeho styl života.

Malá plemena mají jiné nároky než velká a obří plemena. Jejich hmotnost není tak vysoká a tudíž ani zátěž na klouby není tak značná. Jejich problém nejčastěji spočívá v luxaci patelly, kdy se kolenní čéška vychyluje ze své fyziologické polohy. Tohoto stavu si všimneme, když pejsek začne kulhat a nebo chodit po třech. Dle míry postižení rozdělujeme toto onemocnění na několik stupňů. Při nižších stupních se čéška ještě sama navrací do fyziologické polohy, při vyšších stupních zůstává trvale přesunuta. Tento pohyb čéšky namáhá okolní tkáně a dochází k jejich poškozování. Proto je vhodné myslet na látky podporující regeneraci těchto tkání.


Velká a obří plemena psů zatěžují klouby značnou hmotností. Touto váhou jsou poškozovány nejen okolní tkáně, ale hlavně kloubní chrupavky, u kterých dochází k rychlejšímu opotřebování a různým deformitám. Opět je potřeba se zamyslet nad podáváním chondroprotektivních přípravků na regeneraci kloubních tkání. Tyto přípravky je vhodné podávat i v případě, kdy se klinické příznaky ještě neobjevují. Při výskytu klinických obtížích (kulhání, zhoršené vstávání, nechuť k pohybu apod.) jsou změny na chrupavkách již velmi rozsáhlé a jejich regenerace mnohem náročnější než při mírných změnách, které se klinicky neprojevují. Proto je velmi důležitá prevence.
Věk hraje velkou roli

U starších psů jsou změny na chrupavkách již rozsáhlé a jsou doprovázeny zánětem, který způsobuje bolestivost. Vlastní zánět navíc poškozuje chrupavku a další kloubní tkáně, proto je třeba kloub proti zánětu chránit. Efektivní regenerace poškozených tkání může probíhat pouze v kloubu, který není zatížený zánětem. Kloubní tkáně u mladších psů se regenerují mnohem lépe a snáze než u starších psů. Z tohoto důvodu je nutné klást velký důraz na prevenci a ochranu kloubů, dokud ještě nedošlo k velkému poškození. Pokud se vyskytnou výrazné klinické obtíže, lze předpokládat značné poškození kloubu. Při mírných změnách kloubních tkání jsou klinické příznaky velmi nepatrné a někdy jsou chovatelem snadno přehlídnuty. U štěňat a mladých psů mají chondroprotektivní látky význam zejména pro podporu vývoje a správné funkce kloubních tkání a hlavně pro potlačení predispozic kloubních onemocněních. U štěňat velkých plemen dochází k velmi rychlému růstu štěněte hlavně v období mezi 3. - 5. měsícem věku. V tomto období je velmi důležitá výživa kloubních tkání, protože štěňata někdy narostou velmi rychle a kostra včetně kloubů se nestačí dostatečně tvořit.

Využití psa a styl jeho života

Psy si pořizujeme z různých důvodů. Někdo chce psa na hlídání svého domu či jiného objektu a proto tito psi žijí celoročně venku a jsou vystaveni všem povětrnostním podmínkám. Zátěž na jejich organismus je tím pádem vysoká. Jiní lidé si pořizují psa pro sportovní účely - počínaje tancem se psem, přes agility, po spřežení apod. Dále si lidé pořizují psa do bytu jako společníky, zde hodně záleží na složení členů rodiny. Pokud se jedná o staré či o pracovně velmi vytížené lidi, není pohybový aparát psa přetěžován. Naopak žije-li pes v rodině s dětmi či s pohybově velmi aktivními lidmi, stává se ze života psa jeden velký pohyb. Tento pohyb není psovi na škodu, ale je potřeba pečlivě pečovat o jeho klouby, svaly, šlachy a vazy apod. Dalším důvodem vedoucím k pořízení psa přesněji řečeno feny je chovatelská vášeň. Chovatelé by si ale měli uvědomit závažnost svého rozhodnutí. Správně odchovat štěňata není vůbec jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Samozřejmě záleží na plemeni, jiné nároky mají např. štěňata pražského krysařík a jiné potřeby mají štěňata irského vlkodava.


O pohybový aparát je nutné pečovat nejen u všech plemen ale i u všech věkových kategoriích. Otázkou zůstává jak a kdy, proto je vhodné se poradit s veterinárním lékařem. U štěňat a mladých psů je důležitá prevence, u starších psů je potřeba rozsáhlejší léčba.