Tibetský španěl

10. dubna 2009 v 13:15 |  Rasy psů
Popis: Malý pes se středně dlouhou srstí. Hlava v poměru k tělu malá, hrdě nesená, lebka středně široká a dlouhá, mírně klenutá, se středně dlouhým, tupým čenichem. Oči výrazné, tmavě hnědé, oválné, zářící, daleko od sebe, ale směřující přímo dopředu. Uši středně velké, zavěšené, poměrně vysoko nasazené, ne zcela přiléhající. Krk kratší, silný, s hřívou. Končetiny - hrudní poněkud zahnuté, pánevní rovné, silné, tlapky zaječí. Tělo obdélníkového formátu, s dobře klenutými žebry a rovným pevným hřbetem. Ocas vysoko nasazený, při pohybu vesele stočený nad hřbetem, bohatě osrstěný. Srst hedvábná, středně dlouhá, poměrně hladce přiléhající, v obličejové partii a na přední straně končetin krátká. Zbarvení: jakékoliv.
Charakteristika: Robustní, pohyblivý, vytrvalý a zdravý pes s výborně vyvinutými smysly. Vyniká sebevědomím a bývá poněkud tvrdohlavý. K cizím od přírody nedůvěřivý, ostražitý, svým lidem bezmezně oddaný. Typický příklad "malého velkého psa".
Zvláštní nároky: Tento nenáročný psík vyžaduje jen občasné pročesání srsti a pravidelné delší vycházky.
Užití: Výborný společník a hlídač.
Výskyt: Vzácné plemeno, u nás je pravidelně odchováváno.
Možná záměna: Pekinéz, který působí více přešlechtěným dojmem - má kratší nos i končetiny, bohatší a delší srst a pohybuje se valivě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama